Başkan Keser'den şaşırtan hareket!

İsmail ÇETİNTAŞ Pamukova'dan yazıyor

MEDYABAR.COMSakarya da son günlerde belediye başkanlarının kullandığı lüks makam araçları ile belediyelere yüklü faturalar çıkardığı tartışılırken 139 bin liralık Audi Q5 makam aracı ile dikkat çeken Pamukova belediye başkanı Cevat Keser, geçtiğimiz ay Audi Q5 makam aracını belediye garajına çekerek, yerine Ford Connect marka hizmet aracını makam aracı olarak kullanmaya başladı.

Eski başkan H.Ferudun Turan zamanında alınan Ssangyong marka eski jeep satılarak yerine Ford Connect marka hizmet aracı tasarruf amacıyla makam aracı olarak kullanılmak üzere alınırken , Ssangyong Jeep'in satışından geriye kalan para ise belediyenin kasasına girdi.

Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser, son günlerde şehir gündemini meşgul eden, başkanların lüks makam araçlarının belediyelere yüklü faturalar çıkarttığı iddialarına ise lüks tutkunu olmadığı yönünde cevap vererek şunları söyledi

"Geçtiğimiz ay makam aracı olarak kullandığımız Audi marka aracımızı tasarruf amacı ile garaja çektirdim. Eski dönemde alınan Ssangyong marka eski makam aracının satışından elde ettiğimiz gelirin bir kısmı ile yerli bir aracı ( Ford Connect) hizmet aracı olarak aldık. Satıştan kalan diğer miktarda belediyemizin kasasına girdi. Yeni aldığımız hizmet aracını geçtiğimiz aydan itibaren makam aracı olarak kullanmaya başladım. Tasarruf etmek ve bizden sonra gelecek belediye başkanlarına yıpranmamış bir araç bırakmak için Audi marka aracı garaja çektik. Yeni Ford Connect marka aracı makam aracı olarak kullanmaya başladım. Garajdaki Audi marka araç sadece Ankara ve İstanbul da işlerimiz olduğu zaman kullanacağız. Diğer zamanlar ise yeni aracımızı kullanacağım. Biz lüks merakı içinde olmadık. Belediye garajımızdaki tüm araçlar Pamukovalı hemşerilerimizin araçlarıdır. O araçlar hemşerilerime hizmet için var. "

Başkan Cevat Keser'i bir süredir Ford Connect marka aracı makam aracını kullanması da ilçede dikkat çekiyor

- Medyabar, Arka Kapı bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2755272/baskan-keserden-sasirtan-hareket