OSM'de 'Anadolu Bilgileri' paneli gerçekleşti

Milli Birlik ve Düşünce Derneği Adapazarı Şubesinin düzenlediği panelde konuşan İlçe Kadın Komisyonu Başkanı Hilal Çetin, ''Milli birlik ve düşünce derneğimiz vatanımıza, milletimize ve dahi zulm altındaki tüm milletlere, mahzunlara ışık olsun.'' dedi.

Ofis Sanat Merkezinde düzenlenen programa Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı, Araştırmacı Yazar Cevat Topkara, MBD Genel Başkanı Erdem Ercan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Komisyonundan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ernur Toç, İl Başkanı Emre Kibar, Adapazarı İlçe Başkanı Ömer Özcan ve Serdivan İlçe Başkanı Hayati Özsipahi katıldı.

Panel öncesinde Anadolu ile ilgili fotoğraf sergisi açılırken, izletilen videolar ile Anadolu tarihine kısa bir yolculuk gerçekleştirildi. Orta öğretim komisyonu üyeleri Aleyna Keskin, Kübra Patan, Zeynep Köseler ve Ece nur Erciş'in panelistliğini yaptığı programın açılış konuşmasını MBD Adapazarı İlçe Kadın Komisyonu Başkanı Hilal Çetin yaptı.

''Mücadelemiz Tüm İslam Alemi İçin!''

Konuşmasında tüm İslam coğrafyası için mücadele edeceklerinin altını çizen MBD Adapazarı İlçe Kadın Komisyonu Başkanı Hilal Çetin, ''Besmeleyle başladığımız bu mübarek yolda öncelikle kendimizi fennen ve ilmen en donanımlı hale getirmek daha sonra irşad ekseni dahilinde öğrendiklerimizi, dik duruşumuzla birleştirerek ilerlediğimiz yolumuzda bize ışık olan büyüklerimizden rabbimiz razı olsun.

Bizler, Necip Fazıl'ın hayalindeki ?kalabalıklara korkusuzca bağıracak' bir gençlik tasavvuru için; sesimizi Nurettin Topçu'nun benimsettiği ahlakla dile getirmek için ve tüm bunları Sezai Karakoç'un aktarmak istediği ?dik durmanın asil mahiyetiyle' en önemlisi ilhamımızı ve sinemizi Müslümanlıktan ayırmadan sadece İslam'a yönelerek bir yol yürümeye talip bir avuç eşref-i mahlukatız.

Belki de haddimiz olmadan sadece anayurt için değil; İslam bayrağının gölgesinde ki tüm coğrafyalarda, edeple ve ebediyen taşıyabilmek ve taşıtabilmek için karşınıza çıktık.'' diye konuştu.

''Yürüyüşümüz Daim Olsun''

Başkan Çetin, ''Bu mübarek yolda daha etkin adımlar atabilmek için yapmış olduğumuz planlamanın ilk programı Anadolu bilgeleri panelidir. Daha sonra gerçekleştireceğimiz okuma, tenkit, münazara programlarıyla yol alacağız.

Diriliş neslinin amentüsü olmaya aday genç kardeşlerim, Rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın. Her daim omuz omuza yürüyüşümüzü daim kılsın ve kuvvetlendirsin. Milli Birlik ve Düşünce Derneğimiz vatanımıza, milletimize ve dahi zulm altındaki tüm milletlere, mahzunlara ışık olacaktır.'' dedi.

Çetin'in konuşmasından sonra panelistler tarafından sırasıyla Hacı Bayram-ı Veli, Akşemsettin, Somuncu Baba ve Hoca Ahmet Yesevi anlatıldı. Panel değerlendirmesini Araştırmacı Yazar Cevat Topkara'nın yaptığı programda kapanış konuşmasını ise MBD Kadın Komisyonundan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ernur Toç gerçekleştirdi.

Kadın Komisyonundan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Toç, ''Derneğimizin kurulduğu günden bu yana desteğini, hayır dualarını eksik etmeyen ve bize itimat eden tüm Sakaryalı hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum.

Bugün son ebedi vatanımız olarak sımsıkı sarıldığımız bu coğrafyaya gönülleri fethederek mührümüzün vurulmasında erenlerimizin büyük emeği ve katkısı bulunmaktadır. Hacı Bayramı Veli, Akşemsettin, Hoca Ahmet Yesevi ve diğer gönül sultanları hep birlikte Anadolu'yu adeta bir hamur gibi yoğurarak medeniyetimizi bir kale haline getirmiş ve bu yolda hizmet etmişlerdir.

Bu vesileyle medeniyetimizin ve coğrafyamızın tüm gönül sultanlarını bir kez daha sevgiyle, tazimle anıyor, Allah hepsinden razı olsun diyorum" ifadelerini kullandı.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2755475/osmde-anadolu-bilgileri-paneli-gerceklesti