"Bizi Osmanlı Ruhu Ayağa Kaldırabilir"

Her sayıda, farklı isimleri okuyucularıyla buluşturan ajansın bu ayki misafiri Üsküdar Musiki Cemiyeti Müdürü, hafız ve bestekar Amir Ateş oldu.

Ajansın yeni sayısının birbirinden farklı konu ve konuklarla meraklıların beğenisine sunulduğunu ifade edilirken; Amir Ateş'le yapılan röportajın ana başlığının iş yapma ve bu işin sağladığı fayda, zarar kavramları üzerine olduğu belirtildi.

Kendisiyle yapılan röportajda bir insanın neyi iyi yapıyorsa o işle meşgul olması gerektiğine inandığını ifade eden Ateş, "İyi yapılan işe fayda sağlanıyorsa devam etmeli, zarar getiriyorsa bu işten vazgeçilmeli" ifadelerine yer verdi.

Farklı Bir Yorum, Farklı Bir Bakış

Farklı yorumu ve bakış açılarıyla fark edilenin derinliklerine inen gazeteci, yazar ve fikir adamı; Yeni Şafak Gazetesi yazarı Yusuf Kaplan, bu sayıda "Bizi, Osmanlı ruhu ayağa kaldırabilir yeniden" ifadesiyle içeriği merak uyandıran yazısında dünü ve bugünü ele alıyor.
Musikide ilham, musikişinasların arayışı, günümüzdeki ezan icraları gibi alt başlıkların yer aldığı röportajda musikişinaslık ve mevlid geleneği üzerinde duruluyor.
Müzik kültürü köşesinde "Bestekarlıkta Yaşayan Gelenek" başlıklı yazının yer aldığı Ajans'ta, gelenekli sanatlar köşesinde Selçuklu Dönemi Saray ve Köşklerde Çini Sanatı'nın incelikleri ele alındı.
Her sayısında birbirinden farklı kitap ve filmleri ele alarak okuyucuların farklı serüvenleri tanımalarına fırsat tanıyan Serdivan Ajans, biyografi köşesinde ise günümüzde insanlığın vazgeçilmezi olan ve ellerden düşmeyen cep telefonunun mucidi ve mühendisi Martin Cooper'ın hayatı konu edildi.

Online Okuyabilirsiniz

Serdivan Belediyesi'nden yapılan açıklamada; Serdivan Ajans'ın 37. sayısının Serdivan Belediyesi ve Serdivan Fikir Sanat Akademisi'nden ücretsiz olarak temin edilebileceği belirtilirken; ayrıca gazetenin issuu.com/serdivanajans adresinden de dijital olarak takip edilebileceği bildirildi.

- Medyabar, Medya bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2755476/bizi-osmanli-ruhu-ayaga-kaldirabilir