Çalışmalara devam!

Toplantıya Komisyon üyelerinin yanı sıra Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Dairesi Başkanı Vahit Çomoğlu ve komisyonun yeni üyesi yerel basından Hasan Kurtiç de katıldı.

Komisyon çalışmaları hakkında bilgi alan Çomoğlu çevre konusundaki çalışmalar hakkında komisyonla görüş alışverişinde bulundu.
Komisyon üyelerinin her ay düzenli olarak katılım gösterdiği toplantının ana gündem maddesini, Doğu Marmara Kalkınma Ajansının desteğiyle hazırlanan Sapanca Gölü ve Havzası Yol Haritası, Çevre Mevzuatı ile ilgili üyelere yönelik hazırlanan bilgilendirme kitapçığı ile Acarlar longozu gündemiyle toplanacak çevre platformu oluşturdu.


Ayrıca örnek bir çevre geri dönüşüm tesisi olan Pamukova Biosunfirması ile 1.OSB de yürütülen organik atıkların toplanması ve değerlendirmesi projesindekigelişmeler ile komisyonun SAÜ ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü ile beraber düzenlenmesine karar verdiği üniversite öğrencilerine yönelik geri dönüşüm konusunda kısa film ve endüstriyel tasarım yarışması ile ilk ve ortaöğrenim öğrencilerine yönelik çevre ve geri dönüşüm konulu "atık malzemeden tasarım" yarışması hususları görüşüldü.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2756105/calismalara-devam