Hendek'te Kuran günleri

Hendek Müftüsü Ekrem Saylam?ın konuşmasıylabaşlayan program, Hendekli din alimi Hafız Abdurrahman Gürses Hocaefendinin hayatı sinevizyon gösterimi eşliğinde sunuldu. İzdiham yaşanan gecede üç katlı camiye sığmayan cemaat cami bahçesine kurulan ekrandan programı seyrtetme imkanı buldular. Programın ilerleyen dakikalarında Hafız Abdurrahman Gürses'in talebelerindenyaşanmış olaylar anlatıldı, anılar tazelendi.

Alimin ölmesi alemin ölmesi gibidir

Müftü Saylam; "Biz Peygamber Efendimizin hadislerinden biliyoruz ki her türlü alemi cennetül alem, bir alimin bir bilge kişinin, bir hikmet ve irfan sahibinin ölmesi alemin ölmesi gibidir. Değerli dostlar müslümanı müslüman yapan,müslümanın öne çıkan hususiyetlerinden biriside ahde vefa sahibi olmasıdır, sadakat sahibi olmasıdır. İşte bu gecede sizler bu sadakatinizin, bu ahde vefanızın bir gereği olarak cenabı hakkıntabiri caizse misafiri olarak bu Beytullahın şubesi olan camiyi doldurdunuz. Allah sizlerden razı olsun"dedi.
Geceye, Osman Şahin, Ekrem Nalbant, Muharrem Dağ veTürkiye en güzel kuran okuma yarışmasında birincilik elde eden Recep Yasan hoca efendi katıldı.Gece yatsı namazı ve kuran ziyafeti ile son buldu.
Geceye katılan din alimleri, il ve ilçe müftülerinden oluşan heyeti Hendek Bayraktepe tesislerinde ağırlayan Hendek Belediye başkanı Ali İnci,"İlkini gerçekleştirdiğimiz Kuran Günleri programının gelenekselleşerek devam etmesi arzumuzdur" dedi.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2756140/hendekte-kuran-gunleri