Polisten kaçarken kaza yaptılar

Adapazarı Palmiye Caddesi üzerinde gece saat 02.00 sıralarında uygulama yapan polisin "dur" ikazına uymayan Yunus Emre Y. idaresindeki 54 ZV 378 plakalı otomobil, hızla kaçtı.

Polis ekiplerinin, kaçan aracın peşine düşmesi sonrası dakikalarca süren ve bir bölümü D-100 karayolunda devam eden kovalamaca sonucu kaçan araç Erenler ilçesi Figen Sakallıoğlu Lisesi önünde kaza yaptı. Bir polis aracına, kaldırımdaki ağaçlara ve okulun istinat duvarına çarparak duran aracı kullandığı ve ehliyetsiz olduğu için polislerden kaçtığı iddia edilen şüpheli kayıplara karıştı. Araçta bulunan ve kazayı yara almadan atlatan ikisi bayan üç kişi gözaltına alındı.

Olay yerinde polis ekiplerince kontrol edilen ve ilk kontrollerinde bir suç unsuruna rastlanmayan araç, olay yeri ekiplerinin detaylı incelemesi için emniyet bahçesine çekildi. Kazada büyük çapta maddi hasar oluşan aracın bir araç kiralama firmasından kiralandığı iddia edilirken, sorgulamasında plakasının "kayıp" olarak görüldüğü belirlendi.

Gözaltına alınan üç kişi, sağlık kontrolü için Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi?ne ardından sorgulanmak üzere Dumlupınar Polis Merkezi?ne götürüldü.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2756561/polisten-kacarken-kaza-yaptilar