Mühendislerden SASKİ tesislerine tam not

Bu kapsamda, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Mühendislik Fakültesi'nden 45 öğrenci, Hızırilyas İçmesuyu Arıtma Tesisi ve ADASU Hidroelektrik Santrali'ni ziyaret ettiler. Gezi sırasında SASKİ'nin alanında uzman yetkililerden aldıkları bilgiler alan öğrenciler derslerde gördükleri teorik bilgilerin uygulanışını gözlemlemiş oldular.

Faydalı bir gezi

Gezinin ardından düşüncelerini paylaşan Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü 4. Sınıf Öğrencisi Utku Çindemir, "Bizim için son derece faydalı bir gezi oldu. En çok da çeşmelerimizden akan suyun nasıl arıtıldığını görmek beni çok mutlu etti. Bu fırsat herkesin eline geçmez. Buraları gözlemleyebildiğim için çok mutluyum" derken, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 2. Sınıf Öğrencisi İlknur Özcan, "SASKİ'nin içmesuyu arıtımı ve elektrik üretmek için kullandığı bilgisayar programlarını yakından inceleme fırsatı buldum. Kesinlikle kariyerimde önemli bir yer tutacağını söyleyebilirim. Kullanılan sistemler geliştirilmeye her daim açık ve son derece faydalı" ifadelerini kullandı.

SASKİ'ye teşekkür

Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü 4. Sınıf Öğrencisi Basri Alperen Öztemel, "Tesisleri gezip görmek bizim için çok faydalıydı. Buradaki tecrübeli personeller de derslerde gördüğümüz bilgilerin pratikte nasıl uygulandığını görmemiz konusunda çok yardımcı oldular. Sakarya halkı için büyük önem arz eden bu tesisler, şimdi de bizim derslerimize yardımcı oldu. Bu gibi yerlerin işleyişini alanında görmek, kafamızda bazı şeylerin şekillenmesini sağladı. Bize bu imkânı tanıyan Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ kurumlarına kendim ve arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2757126/muhendislerden-saski-tesislerine-tam-not