Ayşenur Kolivar Poyrazlar'da vatandaşla buluştu..

Hemşiniler derneği'nin düzenlediği piknik etkinliği İstiklal Marşı ilebaşladı. Yaklaşık 5 bin kişinin katılımı ile program başladı. Sakarya Hemşinliler Dernek Başkanı Nurettin Hakan Özgül'ün açılış konuşmasında birlik beraberlik ve hemşinli kültürüne vurgu yapıldı.

Şenliğe destek veren Kocaali Karasu belediyelerine teşekkür eden Özgül,ayrıca çıkılan bu yolda Sakarya'nın tüm bölgelerine dağılan hemşinlilerin artık tek çatı altında daha güçlü hale geldiklerini vurguladı.
Şenliğe Kocaali Karasu ilçeleri Açmabaşı, Çakmaklı, Kestane Pınarı, Paralı, Esentepe, Çatalövez, Kızılcık muhtarlarları ve halkı katılırken diğer illerden ve yurt dışından misafirler katıldı.Şenliğe AKP Milletvekili Hasan Ali Çelik ve ailesi ile katılırken, karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu da programa konuk oldu.
Hemşinli Milletvekilleri Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal, Sakarya Milletvekili Münir Kutluata, Sakarya milletvekili Engin Özkoç, sivil toplum kuruluşları başkanları , Sakarya Rizeliler Dernek Başkanı Hasan Dişli programın tamamında vatandaşlara eşlik ederek hemşinlilerle ortak noktaları olduğu ortak kardeş çalışmalara imza atacaklarınıda belirtti. Programın başında somada ve diğer bölgelerdeki şehittler için dua yapıldı. Sonrasında katılımcılara ikramlar yapıldı ve
ardından bir folklör ekibi vatandaşları büyüleyen bir göstri yaptı.

Karasu kuzeyin yıldızları ekibi muhteşem bir gösteri sunarken, şenliğin onur konuğu Karadeniz müziğinin usta sanatçısı Ayşenur Kolivar Konseri ile katılımcılar çok güzel bir müzik ziyafeti çekti. Programın sonunda yapılan çekilişle misafgirlere çok güzel hediyeler dağıtıldı.
Sakarya'da 10.000 e yakın olduğu düşünülen Hemşinliler Sakarya Hemşinliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Çatısı altında Sakarya'nın bir rengi bir mozaiği olarak güzel işler yapıcağına inandıklarını bu yolda şehrin yöneticilerindende destek görere

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2757141/aysenur-kolivar-poyrazlarda-vatandasla-bulustu