Ak Parti'den Etkili iletişim semineri

İlçe Başkanlığının düzenlediği 4.İletişim seminerine Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Işık konuşmacı olarak katıldı.

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı Teşkilat içi eğitim programları kapsamında devamlı olarak düzenlediği İletişim Seminerlerinin konusu bu kez ''Beden dili ve iletişim'' oldu. Beden dili ve İletişim Seminerine Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Metin Işık konuşmacı olarak katıldı. Seminer, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Adapazarı Belediye Başkan Vekili Erol Aydın,Adapazarı Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla ilişkiler Müdürü Muhammet Durmaz, İlçe Başkan Yardımcıları; Metin Kurtuluş, Fahrettin Örkmez, Celal Buluş, Ahmet Dilbaz, Sinan Yazıcı, Meryem Çelik, Ravda Keçeoğlu, İlçe Kadın Kolları Başkanı Nursel Özkılıç, İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu,İlçe Gençlik Kolları ve partili üyelerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Etkin iletişimin püf noktalarını anlattı

Beden dili ve İletişim konulu seminerde, partili üyelere çevremizle ilgili daha iyi iletişim kurma konusunda ve konuşmalarda Beden dilinin önemine değinen İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr Metin Işık şunları söyledi. Prof. Dr. Işık ''İnsanların kişilik özelliklerini ayırt etmede doğru iletişim çok önemlidir. Çevremizle sürekli iletişim halindeyiz. Doğru iletişim kurabilmemiz için beden dilini konuşmalarımız sırasında etkin bir şekilde kullanmalıyız. Kişilerin, insanlara yaklaşımda mesajların insanlarda etkili olması kadar duyu organlarımızın da hitabette bir o kadar etkisi vardır'' diyen Prof. Dr. Metin Işık etkili bir iletişim için ise konuşma sırasında dikkat edilmesi gereken hususlara değindi.Prof.Dr Işık ''Karşınızdaki insanla gereksiz tartışmalara girmeyin, iletişim ilk görsel olarak başlar bunun için göz teması çok önemlidir. Bir konuşma sırasında karşımızdaki insanı dinlediğimizi ona belli etmeliyiz. Bunun için bazı kafa hareketleri ve dinlediğimizi belirten ses tonlarıyla karşımızdaki konuşmacıya onu dinlediğimizi gösterebiliriz. Kimse bir konuşma esnasında sözünün kesilmesini istemez. O yüzden dinlediğimiz birinin konuşmasını asla kesmeyerek ve diğer hususlara dikkat ederek etkin bir iletişim kurabiliriz'' dedi.

Başkan Ak ''Seminerler sürecek''

Seminer sırasında anlatımlarını Ülke ve Dünya genelinden yanlış iletişim örneklerini gösteren sunumlarla katılımcılara aktaran Prof. Dr. Metin Işık iletişim konusunda ise en önemli faktörün karşımızdaki insana karşı saygı göstermemiz ve sıcak bir tebessümün beden dilinde, iletişimde çok önemli olduğunu vurguladı. Seminer sonrasında AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, konuşmasından dolayı Prof. Dr. Metin Işık?a teşekkür ederek şunları söyledi. Başkan Ak ''Metin Işık hocamız İletişim alanında tanınmış bir kişilik, bu seminerde bilgi ve birikimlerini bizlerle paylaştığı için kendisine teşekkür ediyorum. Teşkilatımızın iletişim ve diğer eğitim faaliyetleri üzerine bu tür seminer çalışmaları devam edecek'' dedi. Seminer sonrasında İlçe Başkanı Mustafa Ak, Prof. Dr. Metin Işık?a günün anısına küçük bir hediye ve çiçek takdim etti.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2757235/ak-partiden-etkili-iletisim-semineri