Sapanca Gölünde 10 ay önce 10 ay sonra

Nurettin Eryılmaz'ın haberi..

Mayıs ve haziran ayında sürekli yağmur yağması ile sapanca gölün dolacağı umudunu artmıştı. Yağan yağmurların gölü yeterince doldurmadı ve yağışlarla 30.0 seviyesini geçen Sapanca Gölü?ndeki su seviyesi 30.0'ın altına düştü..
Sakaryanın ve Kocaelinin içme suyu alması, sanayi amaçlı ve tarımsal sulama için gölden alınan su miktarı arttıkça göl suyu çekilerek sahil alanı genişlerken yetkililerin göl ile ilgili gerekli tedbirler alınıyoraçıklamalarına rağmen Sapanca Gölü?ndeki çekilmeler gözle de görülüyor

Esentepe-Serdivan Park Göl sahilinde 9 Ağustos 2013 tarihinde çekilen resimde göl kendisini temizleyemediği için sahil kıyısı yeşil yosunla kaplıydı. Hemen bu sahilde yapılan uzun bir iskele göl içinde bulunurken, bu iskeleden suya atlayıp yüzenler vardı.

Aradan geçen 10 ayın ardından Serdivan Göl ParktaHaziran 2014 tarihinde son çekilen resimde iskele tamamen suyun dışında kaldığı görülüyor. Suyun çekildiği sahilde ot çıkmaya başlarken, göle atılan çöpler ile göldeki varil ve araç lastiği suyun çekildiği sahilde kaldığı açıkça görülebiliyor.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2757677/sapanca-golunde-10-ay-once-10-ay-sonra