Ferizli'de Gaziler Günü kutlandı

Ferizli Hükümet Konağı önünde düzenlenen törene Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, İlçe Jandarma Komutanı Zafer Aydoğan, İlçe Emniyet Amiri Murat Köksal, İlçe Eğitim Müdürü Şükrü Sevinç, İlçe Müftüsü İsmail Temel, Gazi Temsilcilerimiz, Daire Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, STK Temsilcileri, Polis ve Askeri Erkan ile Öğretim üyeleri katıldı.

Ferizli'de Gaziler Günü Kutlamaları, Kaymakamlık ve Ferizli Belediyesi tarafından saat: 10.00'da Hükümet konağı önündeki Atatürk Büstüne çelenk konulması ile başladı. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. Günün anlamını ve önemini belirten konuşmayı Kıbrıs Gazisi Celal Gündoğdu yaptı.

Hükümet Konağı önündeki törenin ardından program kaymakamlık makamında devam etti. Burada samimi sohbet eşliğinde gaziler anılarını anlattılar. Gaziler Günü nedeni ile ilçe genelinde süren çeşitli ziyaretlerle tören sona erdi.

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada:'Bugün ülkemizin bağımsızlığı, kutsal vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milli birlik ve beraberliğimiz uğruna canlarını seve seve feda etmeyi göze alarak gazilik onuruna erişen fedakâr gazilerimizin kutlu günüdür. Şehit ve gazilerimiz, devletimizin ve milletimizin özgürlüğüne, bağımsızlığına, birliğine ve bütünlüğüne kasteden mihraklara karşı, canları pahasına verdikleri ulvi mücadele sonucu, içinde bulunduğumuz coğrafyanın bizlere vatan edinilmesini ve vatan olarak korunmasını sağlamışlardır. Ülkemizi koruma mücadelesi veren kahraman şehitlerimizi minnet, şükran ve rahmetle yad ediyorum. Hayatta olan gazilerimize acil şifalar diliyorum. Tüm gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum." İfadelerini kullandı.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2757705/ferizlide-gaziler-gunu-kutlandi