Milletin kandırıldığı yeter; balon patladı

Yıldırım, sözde altın ihracatının ilave edilmesiyle bile büyümeyi ancak yüzde 2.2 olarak gösterebilen hükümetin, IMF'ye borç para verme masalıyla vatandaşı uyuttuğunu, çarkları dönmeyen ekonominin kırmızı alarm verdiğini söyledi.

TÜİK Rakamları da mı? Yalan...

SP İl Başkanı Eyüp Yıldırım, parti olarak ekonomi hakkında hükümet politikalarını eleştirince bazı çevrelerce tepki gösterildiğini işaret ederek, "İşte Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) Hane halkı İşgücü Araştırması rakamları, bunlarda mı yalan... 2013 Ocak Dönemi Sonuçları'na göre, 2012'nin Ocak ayında 2 milyon 664 bin olan işsiz sayısı, 226 bin artarak 2013'ün aynı ayında 2 milyon 890 bine yükseldi. Tarım dışı işsizlik oranı 0.5 puanlık artış ile yüzde 12.9, 15-24 yaş grubunu içeren genç işsizlik oranı ise 2.3 puanlık artış ile yüzde 20.7 oldu. Geçtiğimiz hafta cari açık rakamları yeniden yükselişe geçerken, bu sefer de işsizliğin çift haneye iyice demir attığı görüldü. Türkiye'de işsizlik oranı, Ocak ayında geçen yılın aynı ayına göre 0.4 puan artarak yüzde 10.6 oldu. Ocak ayında kentsel alanlarda işsizlik oranı yıllık bazda 0.1 puanlık artışla yüzde 12.1, kırsal alanlarda ise 1 puanlık artışla yüzde 7.5 olarak belirlendi. İstihdam oranı yüzde 44.3 oldu." kaydetti.

Borca dayalı ekonomik...
Borca dayalı ekonomik sistem her geçen gün cari açığı ve işsizliği artırdığını ve 11 yıldır Ak parti iktidarında vatandaşın yine işsiz olduğunu ve işsizlik her geçen gün artmakta olduğunu anlatan Yıldırım "Herkes borçlanmıştır. Tek başına iktidar isteyip, istikrar oluşturacağız diyenler, istikrarı işsizlikte ve borçlanmada oluşturmuşlardır. Kazanan bankalar bir avuç rantiyeciler olmuştur. Millet unutulmuştur. Ak parti iktidarında milletin kandırıldığı artık yeter." sert bir dille eleştirdi.

Üretim ekonomisine geçilmeli...

Saadet Partisi olarak çözüm yollarını halka anlattıklarını belirten Yıldırım, "Çözüm; üretim ekonomisine geçmektir. Üretime dayalı ekonomilerde işsizlik rakamları küçülür borçlanmalar azalır. Çözüm üretime dayalı ekonomik modeli tekrar hayata geçirecek olan Saadet Partisi'ndedir." dedi.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2758075/milletin-kandirildigi-yeter-balon-patladi