İş ve Melek Danışmanlığı sınavları başlıyor

9800 kişinin başvurduğu Teorik sınav 20 Nisan 2013 Cumartesi günü saat 14:00 da Sakarya Üniversitesi Kampusu, Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, SATSO Anadolu Lisesi, Sakarya Sağlık Meslek Lisesi, Sakarya Endüstri Meslek Lisesi, Sakarya Serdivan Lisesi eğitim birimlerinde gerçekleştirilecektir.
Katılımcılar Uygulama sınavına ise teorik sınavın akabindeki bir hafta boyunca Sakarya Üniversitesinde tabi tutulacak.

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan, yoğun katılımın gerçekleşeceği sınav günlerinde katılımcıların sınav yerlerine ulaşımlarında sıkıntı çekmemeleri için ilgili meslek oda başkanlarını birlik binasına davet ederek konu ile ilgili bilgilendirme gerçekleştirdi.
Alişan konu ile ilgili "İş ve Meslek Danışmanlığı sınavları için ülkemizin birçok farklı bölgesinden gelecek katılımcılara şehrimizi tanıtmak için büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum. MARKA şehir olma yolunda emin adımlarla ilerleyen ilimiz bu sayede hem kendini tanıtmış olacak hem de ekonomik anlamda bir hareketlenme yaşayacaktır. Bu beklenen hareketlenmede esnaf ve sanatkarlarımız üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yapmaları gerekmekte.


Oluşabilecek en önemli sıkıntıların başında gelen ulaşım sıkıntısını ortadan kaldırabilmek adına Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Ali Bektaş, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şakir Feridun Canbaz ile konuyu istişare ettik ve uygun çözüm yolları ürettik. Sınav yapılacak mekanların istikametinde çalışan toplu taşıma araçlarımız o günler için özel tedbirler alınacak.

Oluşabilecek sıkıntılar sadece ulaşım ile sınırlı kalmamaktadır. Tüm konaklama ve yiyecek içecek sektörlerinde çalışanlarda gereken özeni göstermelidir. Bu durum ilimiz için bir fırsattır. Tüm Sakaryalı müteşebbislerimiz bu ticari fırsatı kaliteli ürün ve hizmet sunarak en iyi şekilde değerlendirilecek.

Bu sınavı bir fırsata dönüştürmeli ve ülkemizin farklı bölgelerinden şehrimize gelecek olan misafirlerimize kendimizi en iyi şekilde tanıtmalıyız" dedi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2758102/is-ve-melek-danismanligi-sinavlari-basliyor