FETA ödülleri sahiplerini buldu

Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezi'nde yapılan düzenlenen törene Türkiye'nin çeşitli illerinden çok sayıda misafir katıldı. Törenin açılış konuşmasını ise Sakarya Gönüllü Eğitimciler Derneği Başkanı Rüstem Budak yaptı. Bu yıl 8.ncisi düzenlenen Feta ödül töreninin önemine dikkat çeken Budak,"İnsanlığın her çağda kurtuluşuna, barışa, adalete vesile olan değerleri yaşamlarıyla bütünleştirme gayretinde olan insanlarımızla bir araya gelerek güzel ve iyi olan her şeyi yaşanılır kılmanın imkanlarını oluşturmaya çalışıyoruz"dedi.
Feta Girişimi dönem sözcüsü İsmail Tekdal ise, Feta ödüllerinin Türkiye'ye örnek bir çalışma olduğuna vurgu yaparak,"Feta'da olarak bu yıl"Adalet'i"ana tema olarak seçtik. Adalet yerel ve küresel boyutta tüm dünyada ihtiyaç duyulan bir kavramdır. Bunu tüm dünyada hakim kılmak için her boyut ve platformda mücadeleye ihtiyaç duyulmaktadır. ?Feta- Fütüvvet ve Adalet Ekseni"konulu açılış konuşması için söz alan Lütfi Bergen ise, Feta kavramının tarihsel süreçteki yerini irdeleyen konuşmasında ilginç konulara ve detaylara dikkat çekti.
Feta Ödüllerinin sahipleri; Edeb Feta'sı: Zekeriya Yıldırım, Güven Feta'sı: Nail, Recep, Nadir, Naim Kurt, Merhamet Feta'sı: Osman Hira, Sağduyu Feta'sı: Erdoğan Ceyhan, Sanat Feta'sı: Sait Tanış Tasavvuf Müziği Korosu, Yiğitlik Feta'sı: Semiha Geylani, Sevgi Feta'sı: Ahmet İlhan, Sabır Feta'sı: Selim Gündüzalp, Saygı Feta'sı: Tuğba Ökten, Hoşgörü Feta'sı: Cem Hodara, Cömertlik Feta'sı: Hatice Tunç, Nezaket Feta'sı: Sinem Arslan, Cesaret Feta'sı: Fatma Avcı, Dinleme Feta'sı: Cevat Karadağ, Öğrenci Feta'sı: Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Düşünce Topluluğu, Sadakat Feta'sı: Nurettin Sema Bucak, Tevazu Feta'sı: Adem Ocak, Eğitim Feta'sı: Huriye Arda, Proje Fetası: Saü Siyasi Sinerji Topluluğu, Aydın Feta'sı: Yrd. Doç. Dr. Ali Öztürk, İrfan Feta'sı: Lütfi Bergen, Vefa Feta'sı: Türkiye Kamu Çalışanları Kalkındırma Ve Dayanışma Vakfı Sakarya Şubesi, Diğergamlık Feta'sı: Kadir Yılmaz, Dostluk Feta'sı: Rahmi Erdem, Adalet Feta'sı: Tokad (Toplumsal Dayanışma Kültür Eğitim ve Sosyal Araştırma Derneği), Fedakarlık Feta'sı: Veysel Köroğlu, Girişimcilik Fetası: Prof. Dr. Ali Seyyar, Kahramanlık Feta'sı: Halil Akkaş, Zanaat Feta'sı: Vedat Yıldız , Hizmet Feta'sı: Servet Somuncuoğlu, Bilim Feta'sı: Yavuz Dizdar, İletişim Feta'sı: Esma Aksu, Kadirşinaslık Feta'sı: Seyfi Yücel, Tebessüm Feta'sı: Aydan Bektaş, Azim Feta'sı: Engin Öztürk, Mensubiyet Feta'sı: Sakarya Felsefe Topluluğu,Tecrübe Feta'sı: Fatma Şensoy, Emanet Feta'sı: Mahmuriye Ertürk, Şefkat Feta'sı: Reyhan Demir, Barış Fetası: Zakarya Mildanoğlu, Kardeşlik Feta'sı: Nurettin Şirin

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2758560/feta-odulleri-sahiplerini-buldu