Nuri Bayar öğrencilerinden parlak fikirler

Nurettin Eryılmaz'ın haberi

Nuri Bayar Ortaokulu bahçesinde düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı?na;
Adapazarı İlçe Mili Eğitim Müdürü Ziya Cevherli ve Şube Müdürleri,Nuri Bayar Ortaokulu Müdürü Yalçın Cincorop, okul öğretmenleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Geleceğin bilim adamları

Fuarın açılışı öncesinde öğrencilerin bilimsel çalışmalarıyla Türkiye?nin aydınlık geleceğine yapacağı katkıların önemine değinildi. Adapazarı Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli, serginin bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesi bakımından büyük önem taşıdığına dikkat çekti. Cevherli, öğrencilere bilimsel proje yapma ve paylaşma konusunda yeni ortam ve imkânların yaratılması gerektiğine işaret etti.

İlginç projeler

Konuşmalar sonrasında serginin açılış kurdelesi kesildi.Davetliler,95 öğrencinin hazırladığı 35 projeyi büyük bir ilgiyle inceledi.Düzenlemesi, Nuri Bayar Ortaokulu Müdür Yardımcısı Dilek Malkoç, Serdar Mutlu, Mustafa Aydın tarafından yapılan sergi, Sakarya Eğitimi Geliştirme Derneği Başkanı Osman Özkan ve diğer okul müdürleri tarafından da gezildi.

Keyifli anlar

Öte yandan Fatih Endüstri Meslek Lisesi Metal Bölümü öğrencilerin inşaat malzemelerinin taşınması için geliştirdiği elektrikli el arabası ve tek kişilik araç da okul bahçesinde sergilendi. Öğretmen ve öğrenciler araçları bizzat test edince
renkli görüntüler ortaya çıktı.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2759478/nuri-bayar-ogrencilerinden-parlak-fikirler