Başpehlivan Taşpınar'dan Kavakçı'ya ziyaret

Hendek Belediye başkanı Ali İnci'nin tasarrufudoğrultusundaHendek Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirilenAhmet Kavakçı'yı onu yetiştiren, üzerinde çok büyük emekleri olan hocasıKırkpınar başpehlivanı Favzi Taşpınar ziyaret ederek yeni görevinde başarı dileklerinde bulundu.

Taşpınar ziyaretinde; "İlçemizin yetiştirdiği değerli insanAhmet Kavakçı'yıspor dalında elde ettiği başarıların yanı sıra siyasette de bu makamlarda görmek onu yetiştiren hocası olarak büyük memnuniyet duyuyorum. Hiçbir zaman saygıda kusur etmeyen, alçakgönüllü ve mütevaziliği ilegönüllerde yer almış bulunan Ahmet Kavakçı'yıyeni atandığı görevi dolayısı ile tebrik etmek amacı ile ziyarete geldim.Kavakçı'nınbu görevinde üstesinden geleceğine gönülden inanıyorum. Allah utandırmasın" diye konuştu. Taşpınar, Türkiye Büyük Millet Meclisinde 550 milletvekili bulunduğunu belirterek; " bugün Kırkpınar'da totalde 63 başpehlivan var. Bunlardan 5 tanesi benim çıraklarım. Onlarla onur duyuyor, gururu duyuyorum. Bu herkese nasip olmaz. Allah acılarını göstermesin" dedi.

Ziyaretçilerine ikramlarda bulunarak tebrikleri kabul eden çiçeği burnunda Hendek Belediye başkan yardımcısı Ahmet Kavakçı'da ziyarette yaptığı konuşmasında; " Fevzi Taşpınar beim bu günlere gelmemde çok büyük emekleri olangüreş hocamdır. Ziyareti beni ziyadesi ile memnun etmiş ve onurlandırmıştır. Biz güreşçiler olarak usta-çırak ilişkilerinde saygı , sevgi çok önemli. Zaten bu bağ oluşrulamazsa başarı şansı olmaz, buna rağmen kazanılan başarılar olsabilesaman alevi gibi olur uzun ve sağlıklı olmaz. Hocama ziyaretinden ve bana güvenmesinden dolayıteşekkür ediyorum" dedi.
AHMET ÇİLECİ HENDEK

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2759514/baspehlivan-taspinardan-kavakciya-ziyaret