Başbakan 19 tesisin açılışını yapacak

15 Haziran Cuma günü ilimize gelecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'in ilimize yapacağı ziyarette19 tesisin açılışınıgerçekleştireceği açıklandı..
Açılış töreni, 15 Haziran Cuma günü Erenler Belediyesi Hizmet Binası önünde saat 16.00'da gerçekleştirilecek. Açılışı yapılacak 19 tesis içerisinde, Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Yenikent Sosyal Tesisleri de bulunuyor.

Açılış töreni Erenler Belediyesi Hizmet Binası önünde saat 16.00'da yapılacak. Tesisler içerisinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Yeni Terminal ve Yenikent Sosyal Tesisleri dikkat çekiyor.

Yeni Terminal

Şehirlerarası Otobüs Terminali, Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılarak vatandaşların hizmetine sunuldu.Otobüsler için geniş peronların, yolcuların ve işletmelerin kolaylıkla kullanabileceği yazıhanelerin, alış veriş yapılabilmesi için dükkânların, büroların, bekleme alanlarının, kafeteryaların ve daha birçok mekanların yer aldığı otobüs terminali, toplam 83 bin metrekare alan üzerine yapıldı.

Yenikent Sosyal Tesisleri

Büyükşehir Belediyesi tarafından Yeni Yerleşim Bölgesi'ne yaptırılan Yenikent Sosyal Tesisleri, içerisindeki modern sinema salonları, tiyatro salonu, kafe ve sergi salonlarıyla, misafirin en iyi şekilde ağırlanacağı mimari yapısıyla yeni yerleşim bölgesinin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimine önemli ölçüde katkı sağlaması hedefleniyor.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2759854/basbakan-19-tesisin-acilisini-yapacak