Yeni üniversiteden 3 atama haberi...

Ulusal ve uluslararası uygulamalı bilimler alanında önemli bir yer sağlaması hedeflenen Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, yapılanma sürecini devam ettiriyor.

Ataması Resmi Gazetede yayımlanmasıyla birlikte bu sürece hız veren Rektör Sarıbıyık, Rektör Yardımcılığı görevine Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan'ı, Genel Sekreterlik görevine Dr. Öğretim Üyesi Gökhan Ergen'i ve Genel Sekreter Yardımcılığı görevine Süleyman Avcı'yı atadı.

"LİYAKATA ve İSTİŞAREYE ÖNEM VERİYORUZ"

Gerçekleşen atamalar sonrasında açıklama yapan Rektör Sarıbıyık: "Atamalarımızda liyakata ve istişareye önem veriyoruz. Hayırlısıyla ilk atamalarımızı gerçekleştirdik. Bu kapsamda ataması yapılan arkadaşlarımızın üniversitemize önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum." dedi.
SUBÜ'nün ilk oluşumundan itibaren mevcut işlerin aksamadan sürdürülmesi hususunda tüm ekibin aktif bir şekilde hassas ve özverili bir biçimde birlikte çalıştığını belirten Prof. Dr. Sarıbıyık, ilerleyen süreçte yapılanmanın devam edeceğini açıkladı. Öncelikli hedefin üniversitenin yapılanma sürecinin tamamlanması olduğunu vurgulayan Mehmet Sarıbıyık: "Atamalar hızlı bir şekilde devam edecek. İşimizin çok, yolumuzun uzun olduğunun farkındayız. Bir ekip olarak hareket edip, kısa zamanda çok iş başaracağımıza inanıyorum. Dün olduğu gibi yine Sakarya'nın tüm paydaşlarıyla yeni üniversitemizi Türkiye'ye ve Dünya'ya örnek bir üniversite haline getireceğiz. Rabbim ülkemize ve ilimize güzel hizmetler sunmayı nasip etsin" dedi.
Türkiye'de ilk defa meslek yüksekokullarının tüm programlarında +1 uygulamalı eğitim modelini hayata geçiren ve tüm birimlerde en az bir dönem uygulamalı eğitim modelini başlatacaklarını ifade eden Mehmet Sarıbıyık, bu sayede Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nin çok daha etkin bir çalışma sergileyeceğine vurgu yaptı.

UYGULAMALI EĞİTİMDE TECRÜBELİ KADRO

Rektör Sarıbıyık, tecrübe ve liyakata büyük önem verdiklerini belirterek ataması yapılanlarla ilgili şunları söyledi: "Atamasını gerçekleştirdiğimiz arkadaşlarımızın her biri uzun yıllardır Sakarya Üniversitesi (SAÜ) içerisinde farklı yönetim kademelerinde bulunan ve SAÜ'ye de önemli katkıları olan kişiler. Sinan Bey, eski adıyla Sakarya Meslek Yüksekokulu'nda Müdür Yardımcılığı yapmış ve yine kuruluşundan itibaren Meslek Yüksekokulları Koordinatör Yardımcılığı (MEYOK) görevini sürdüren, yeni üniversitenin önemli bölümünü oluşturan Meslek Yüksekokullarını en iyi tanıyan hocalarımızdan. Aynı zamanda Eğitim - Öğretim süreçleri konusundaki tecrübesini Müdür Yardımcılığı görevinde ve daha sonrasında Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevinde de önemli bir noktaya getirdi." dedi.

Mehmet Sarıbıyık, kaliteye de büyük önem verdiklerini belirterek "Gökhan Bey, özellikle SAÜ'nün ilk kalite yolculuğuna başladığı andan itibaren kalite süreçleri içerisinde bulunan ve SAÜ'nün kalite süreçlerinde geldiği noktalar ve aldığı ödüller dikkate alındığında, bu konuda en tecrübeli hocalarımızdan biri. Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcılığı sürecinde Sanayi - İş Dünyası ve Kamu Kurumları arasında önemli işbirlikleri gerçekleştiren, Sakarya Sinerji Gurubu çalışmalarında aktif olarak yer alan, 1 Eğitim Modelleri süreçlerine hakim, organizasyonel yapısı ve iletişimi güçlü öğretim üyelerimizden biridir." ifadesini kullandı.

Süleyman Bey, uzun yıllardır SAÜ'nün farklı birimlerinde yönetim kademesinde görev yapmış, yapıyı en iyi tanıyan ve bilenler arasında yer alan, üniversitenin kilit noktalarındaki süreçlere hakim, yasal mevzuatı bilen, iletişim ve sosyal ilişkileri güçlü bir arkadaşımız" dedi.

REKTÖR YARDIMCISI Prof. Dr. Sinan Serdar ÖZKAN Kimdir?


1966 Ordu'da doğmuştur. 1988 yılında Trakya Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan ÖZKAN Yüksek lisans ve Doktorasını Marmara Üniversitesinde yapmıştır. 1994 yılından beri Üniversitemizde görev yapmakta olan ÖZKAN Sakarya Meslek Yüksekokulu Yüksekokul Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği, Bölüm başkanlıkları ve 2011-2014 yılları arasında eğitim-öğretimden sorumlu Müdür Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür.
Meslek Yüksekokullarında uygulanan 3+1 Eğitim Modeline geçişte müfredatların yenilenmesi ve sanayi ile ilişkiler konusunda aktif görev almıştır.
ÖZKAN halen Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Meslek Yüksekokulları Koordinatör Yardımcılığı görevini yürütmekte ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaya devam etmektedir.
Özkan evli ve 3 çocuk babasıdır.

GENEL SEKRETER Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Ergen kimdir?

1980 Kocaeli/İzmit doğumlu Gökhan Ergen, 1998 yılında Kocaeli Endüstri Meslek Lisesi Motor Bölümü'nden mezun oldu. 2002 yılında Sakarya Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümü Otomotiv Öğretmenliği Programı'nı bitiren Ergen, 2003 yılında Sakarya Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi'nde Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Eğitimi Anabilim Dalı'nda Yüksek Lisansını ve akabinde aynı bölümde 2011 yılında Doktorasını tamamladı. 2012 yılında Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü'nde Dr. Öğretim Üyesi unvanını alan Ergen, aynı yıl içerisinde Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevine atandı. Akademik hayata başladığı 2003 yılından itibaren Sakarya Üniversitesi'nin kalite yolculuğunda yer alan ve Kalite Elçisi olarak görev Ergen, Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcılığı sürecinde de Üniversite - Sanayi İşbirliği, 7+1 Eğitim Modeli, Kalite ve Sosyal Süreçlerden sorumlu Dekan Yardımcısı olarak görev yaptı. Otomotiv sektörü, içten yanmalı motorlar ve alternatif yakıtlar konularında akademik çalışmaları bulunan Ergen,evli ve 2 çocuk babasıdır.

GENEL SEKRETER YARDIMCISI SÜLEYMAN AVCI

1970 yılında Erzurum'un Narman ilçesinde doğan Avcı, 1993 yılından beri Sakarya Üniversitesinde Sakarya Meslek Yüksekokulu Sekreterliği, Sağlık Kültür Spor Dairesi Başkanlığı ve Sakarya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürütmüştür.
Evli ve 3 çocuk babası olan Avcı 10.09.2018 tarihinden itibaren Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcı olarak göreve başlamıştır.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2760039/yeni-universiteden-3-atama-haberi