CHP'de o isimlerden Isır'a ret!

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) gözler 25 Aralık'ta gerçekleşecek İl Kongresine çevrildi. Ayça Taşkent'in yeniden aday olduğu kongre öncesi parti içi muhalefet de aday belirlemek üzere görüşmelerini sürdürüyor.

Pamukova Belediye Başkan adayı ve Milletvekili adayı olan Erdoğan Isır'ın "...İl kongresi öncesinde şahsımla ilgili bazı haberler basında yer aldı ve ismimiz tabanımızın önemli isimleri tarafından il başkan adayı olarak dile getirildi. Ben tarafıma ulaşan tüm isteklerin hiçbirine olumlu olumsuz bir cevap vermeden, herşeyi istişare ederek ve tabanıma danışarak bir karar verme aşamasına geldim. Bir süredir yaptığım görüşmeler, fikirlerini önemsediğim isimlerden aldığım tavsiyeler ve tüm ilçelerimizde tabanımızın önemli isimlerine il başkan adaylığı fikrimi sorarak bir karar aldım" ifadelerini kullanması "CHP'de muhalefetin adayı Isır mı?" sorularını akıllara getirdi.

Ancak Medyabar.com editörünün edindiği bilgiye göre Isır'ın adaylığı partinin önemli isimleri tarafından benimsenmedi.
Partide önemli görevlerde bulunan ve bu süreçte hemen hepsi 'aday' olarak yazılan isimlerden Selçuk Gedikli, Ümit Usal, Ergün Özkan, Füsun Çetin, Aydoğan Sezer, Yaşar Erdem, Esen Kutluata ve İhsan Mahmutoğulları gibi isimlerin Erdoğan Isır'a destek vermeyecekleri ve başka bir aday olmazsa kongrede 'tarafsız' tavır alacakları öğrenildi.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2760476/chpde-o-isimlerden-isira-ret