Toçoğlu'ndan Karapürçeklilere Çifte Müjde

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan ile Karapürçek'te incelemelerde bulundu. Haziran ayında yaşanan sel felaketinin ardından bölgede önemli altyapı çalışmalarının hayata geçirildiğini belirten Başkan Toçoğlu, Karapürçek ? Mecidiye arası ulaşımda önemli bir yeri olan Uludere Köprüsü'nün genişletilerek yeniden inşa edileceğini müjdeledi.

Uludere Köprüsü Yenilenecek
Toçoğlu, "Geçtiğimiz Haziran ayında bölgede büyük bir sel yaşandı. Selden zarar gören gurup yolları ve içmesuyu şebekelerini tamamen elden geçireceğimizi ifade etmiş, gereken ne varsa bir an önce hayata geçirileceğini belirtmiştik. Hamdolsun sel bölgelerinde önemli çalışmalar gerçekleştirdik. İçeme suyu isale hatları ve şebekelerden kaynaklı su kesintilerine hızlı çözümler ürettik. Arızalanan ve hasar gören hatlarımızı da onararak bölgenin birincil ihtiyacı olan suyu kesintisiz vatandaşlarımıza ulaştırdık. Bölgede çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. İnşallah Mecidiye için önemli bir ulaşım alternatifi olan ve selden zarar gören Uludere Köprüsü'nü de genişleterek yeniden inşa edeceğiz" diye konuştu.

Kanlıçay'a Asfalt Müjdesi
İnceleme gezisi kapsamında Karapürçek Kanlıçay Mahallesi'ni de ziyaret eden Başkan Toçoğlu, dere yatağında bulunan yerleşim yerlerinin olası bir taşkında zarar görmemesi için önlem almaya devam edeceklerinin altını çizdi. Toçoğlu, "Yaşanan sel taşkınlarında büyük zarar gören bölgelerimizden biri de Kanlıçay Mahallemizdi. Bölgede içmesuyu şebekelerinin yenilenmesinin yanı sıra, entegre bir altyapı için önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Ayrıca Kanlıçay Mahallesi iyileştirme projemiz kapsamında bölgemizi sıcak asfalt ile buluşturacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak hizmet sınırlarımızın genişlemesi ile birlikte tüm ilçelerimizde altyapı ve üstyapıda önemli hizmetler hayata geçirdik.Olası afetlerde yaşanacak zararları asgari seviyelere indirmek en büyük önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bu kararlılıkla tüm şehrimize hizmet götürmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2760555/tocoglundan-karapurceklilere-cifte-mujde