Kuzey terminali esnafının mutluluğu!

Bölge esnafını ziyaret eden MHP Sakarya Milletvekili Prof.Dr. Münir Kutluata'ya sorunlarını anlatan Kuzey Terminali esnafı vekil Kutluata'ya büyük ilgi gösterdi.

Terminal esnaflarından İsmail Gacal, kuzey terminalin geçmişi ile ilgili bilgi verdikten sonra, 'Burada her geçen gün işler daha da kötüye gidiyor. Güney Terminal ve Donatımda bulunan garaja kuzey bölgesinin otobüslerinin çekilmesiyle burada peronlar zayıfladı, bazı peronlar tamamen boşaldı.Bu durum bizim işlerimizi büyük oranda etkiledi. Eski günlerimizi mumla arar olduk. Buradaki tüm esnafın tek derdi evine ekmek götürebilmek' dedi.

HERKES MUTSUZ

Esnafın ayrıca ekonomi, işsizlik ve çeşitli konularda fikirlerini paylaştığı ziyarette Milletvekili Münir Kutluata ise, iktidarın ekonomi politikasının iflas ettiğini anlatarak, işçinin, çiftçinin, esnafın ve memurun bundan olumsuz etkilendiğini söyledi. Kimsenin halinden memnun olmadığını söyleyen Kutluata, 'Geçen ay mecliste söyledim. 135 bine yakın bu şehirde icralık dosya var. Her haneye bir dosya düşüyor. Bu şehrin acı bir tablosudur' dedi.

GENÇLİK ÜMİTSİZ

Kimsenin yarınından umutlu olmadığını anlatan Kutluata, 'En önemlisi bu ülkenin gençleri ümitsiz. Çark Caddesine, Dar Sokağa ve ya mahallenizde ki gençlere bir bakın gençliğin ümitsizlik içinde olduğunu göreceksiniz' dedi. Ekonomik sıkıntıların toplum üzerindeki etkisini anlatan Kutluata, esnaf kenti olma özelliğiyle Adapazarı'nın ticari olarak bir geçmişi olduğunu söyleyerek esnaf ve sanatkarların ülkemiz açısından önemine vurgu yaptı.

ANAHTAR MHP'DE

Kutluata, 'Esnafın sorunlarını, çiftçinin, işçinin yani herkesimin sorunlarını çok iyi biliyoruz. Projelerimiz ve yapacaklarımızı halka anlatıyoruz. Bu milletin derdine deva olacak her sorunun tek çözümü için anahtar Milliyetçi Hareket Partisi ve onun değerli kadrolarıdır' dedi. Kutluata her zaman Kuzey Terminali esnafının yanında olduklarını da sözlerine eklerken esnaflar ise kendilerini ziyaret eden Kutluata'ya teşekkür ettiler.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2760574/kuzey-terminali-esnafinin-mutlulugu