Kocası ve babası bile ondan şikayetçi oldu

* Doğan Haber Ajansından
Aziz Güvener'in haberi

Adapazarı'na yaşayan 11 yıllık evli T.B. bir yıl önce iç giyim, mutfak eşyası, kozmetik ve aksesuar ürünlerini katalogdan satarak para kazanmak için bir firmanın pazarlama zincirine katıldı.
Genç kadın, iddiaya göre eşi Hüseyin ve babasının yakın arkadaşlarını da pazarlama zincirine dahil etti ve bu kişilerden 'kar payı vereceği' vaadiyle paralar topladı.
Ancak bir süre sonra satışlar istendiği gibi gitmeyince, pazarlama zincirine dahil olanlar paralarını istedi. T.B.'den paralarını alamayınca da Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. T.B.'nin 11 yıllık eşi Hüseyin B., arkadaşlarının da kendisinden habersiz eşi tarafından tarafından pazarlama zincirine dahil edildiğini öğrenince eşiyle tartıştı. T.B. bu gelişmeler ve gelen tepki ve tehditler üzerine evi terketti.

KORUMA İSTEMEK İÇİN GİTTİ, GÖZALTINA ALINDI

Polis merkezine giderek tehdit edildiğini belirten ve koruma talebinde bulunan T.B., Cumhuriyet Savcılığında hakkında şikayet olduğu belirlenince, gözaltına alındı.

Yapılan soruşturmada aralarında eşi ve babasının da bulunduğu 70 kişinin şikayette bulunduğu belirlenen T.B. 'Nitelikli dolandırıcılık' suçlamasıyla sevk edildiği mahkemede adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Yaklaşık 1.5 milyon lira dolandırdığı öne sürülen T.B.'nin mahkemenin ardından, ölüm tehtidi aldığını yineleyerek, Cumhuriyet Savcılığı'na korunması talebiyle başvuruda bulundu.

Haberin Videosu

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2760756/kocasi-ve-babasi-bile-ondan-sikayetci-oldu