Bakan Avcı'dan Cemil Meriç'e büyük övgü

Yarışmaya gönderilen 230 belgeselden 80'i ön elemeyi geçerek halkın oyuna sunuldu. Ön elemeyi geçen 80 belgeselden 6 Başarı, 3 Jüri Özel ödülü seçildi, ayrıca oylamada en yüksek oyu alan belgesele ise Ben Seçtim ödülü verildi.

Yarışmaya, Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi'nden 5 belgesel gönderildi. Gönderilen belgesellerden 3'ü ön elemeyi geçti ve 'Bir Tarih Yaşarken' adlı süpürgecilik konulu belgesel, Başarı Ödülüne layık görüldü.

Belgeseli hazırlayan Pınar Deniz ve Gizem Ayaz, rehber öğretmeni Ercan Yılmaz, okulun müdür yardımcısı Savaş Kanbur eşliğinde törene katılarak ödüllerini Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı?nın elinden aldılar.

Bakandan Özel İlgi

Ödül töreninden sonra öğrenci ve öğretmenlerle bir süre sohbet eden Bakan Avcı, daha önce de ziyaret ettiği Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi ekibine ayrı bir ilgi gösterdi.

Törenden sonra okul müdür başyardımcısı Savaş Kanbur ve edebiyat öğretmeni Ercan Yılmaz ile ayrı bir görüşme yapan Bakan Nabi Avcı, Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi?nin bir marka olduğunu özellikle vurguladı ve okula en yakın zamanda bir ziyaret gerçekleştireceğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı?nın CMSBL ekibiyle yaptığı özel görüşmeye, okulun kurucu müdürlerinden MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanı Sedat Akçakoyunluoğlu ile MEB Müşaviri ve Başdanışmanı Fatih Dut da katıldı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2761362/bakan-avcidan-cemil-merice-buyuk-ovgu