SAÜ Vakfı Ortaokulu'nda TEOG başarısı...

26-27 Nisan tarihlerinde gerçekleşen sınavlarda SAÜ Vakfı Özel Ortaokulu hem kitlesel hem de bireysel anlamda önemli sonuçlar aldı.

Bir TEOG geleneği olarak 8 Türkiye birincisi çıkaran okul, branş bazında da başarısını ortaya koydu. Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Fen Bilimleri, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile İngilizce derslerinden yirmişer sorunun sorulduğu sınavda Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Ortaokulundan 66 öğrencisinden 35'i Türkçe, 17'si matematik, 21'i din kültürü ve ahlak bilgisi, 29'u fen bilimleri, 33'ü inkılap tarihi ve Atatürkçülük, 25'i de İngilizce dersinden soruların tamamını doğru cevaplayarak kitlesel başarıdaki farkını da ortaya koydu.

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Ortaokulu bu başarısıyla, Serdivan Milli Eğitim Müdürlüğünün resmi olmayan sonuçlara göre yaptığı açıklamada Serdivan ilçesinde birinci olarak Sakarya eğitimindeki önemini göstermiş oldu.

"GELENEKSEL BAŞARIMIZ"

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Ortaokulu Müdür Yardımcısı Zeynep Hamzaoğlu: "Bu geleneksel başarının arkasında çok ciddi bir tecrübe ve sistem var. Öğrencilerimizi farklı yayınlarla akademik bilgilerini sürekli zinde tutuyoruz. Öğrencilerle birebir yapılan etüt çalışmalarıyla kendi potansiyellerini yakalamalarını amaçladık. Sınavlarla ilgili zamanında bilgilendirme toplantıları yaparak öğrencilerin motivasyonlarını en üst seviyede tuttuk. Böylece de başarılı sonuçlar elde ettik." dedi.

"BAŞARININ TESCİLİ OLDU"

Okul Müdürü Hakan Okumuş ise, bu başarıda öğrencilerin emeğinin büyük olduğunu ve yıllardır birlikte çalışan uyumlu bir ekibe sahip olduklarını vurguladı. Sistemlerinin belli olduğunu söyleyen Okumuş, "Dar kalıp ve düşüncelerden uzak, objektif, tutarlı ve her anında bilinçli olan çalışmalarımız var." dedi. Ayrıca başarıda emeği geçen idareci ve öğretmenlere teşekkür ettiğini dile getirerek başarının tescili olduklarını belirtti.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2761840/sau-vakfi-ortaokulunda-teog-basarisi