Milletvekili Dişli: "Her şey güzel olacak"

Anayasa değişikliği halk oylamasına sayılı günler kala vatandaşı bilgilendirme çalışmaları da hızlandı. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Şaban Dişli partisinin Geyve'de düzenlediği kahve toplantısına katıldı. Toplantıya Belediye Başkanı Murat Kaya, İlçe Başkanı Muhittin Irmak ve Gençlik Kolları Başkanı Faruk Koç, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

YETERLİ SEBEP

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ak Parti geyve İlçe Başkanı Muhittin Irmak, referandum sürecinde yaşananları ve kimlerin Türkiye'de yapılmak istenen sistem değişikliğine karşı olduğunu anlatarak, vatandaşlardan 15 Temmuz'da olduğu gibi yine ülkenin geleceğine sahip çıkmalarını ve tercihlerini evet yönünde kullanmalarını istedi. Başkan Irmak, terör örgütleri ve bazı Avrupa ülkelerinin hayır cephesinde buluşmalarının bile evet demek için yeterli sebep olduğunu söyledi

İSTİKRAR ŞART

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Umurbey'de toplanan kalabalığa mevcut sistemde bürokrasinin hantal yapısından kaynaklanan sorunları aktarıp değişikliğe onay vermelerini istedi. Başkan Kaya "Ülkemizin daha güçlü olabilmesi için siyasi istikrarı getirecek sisteme onay vermeliyiz. Türkiye'nin dünyada söz sahibi bir ülke olabilmesi için istikrarın şart olduğunu hepimiz biliyoruz. Millet iradesinin ülkeyi yönetebilmesi için evet demeliyiz" dedi.

ÇEVRENİZE ANLATIN

Umurbeyli hemşehrileri ile buluşan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli referandumla yapılmak istenen değişikliği ve sonrasında elde edilecek kazanımları anlattığı toplantıda vatandaşlardan çevrelerini de bilgilendirerek tercihlerini evetten yana kullanmalarını yönünde çalışma yapmalarını istedi. Dişli 16 Nisan'da yapılacak değişikliklerle koalisyonların biteceğini, hükümetlerin kurulması için beklenen sürenin kısalacağını anlattı.

ŞER ODAKLARINA CEVAP

Güçlü devlet olabilmenin yolunun güçlü ekonomiden geçtiğini anlatan Dişli "Yatırımcı güven ister. Ülkede güven ortamının olabilmesi için siyasi istikrar şart. 16 Nisan'da bizler ülkemizin güvenli geleceğine oy vereceğiz. Vereceğimiz her evet Avrupa'nın ve ülkemizin güçlenmesini istemeyen şer odaklarına cevap olacak. Sandıklarda ne kadar yüksek evet tercihi çıkarsa şer odakları millet hala devletnin yanında diyecek. Ülkenin önünü açacak sistem değişikliği sonrası herşey daha güzel olacak" dedi.

ALGI OPERASYONU

Umurbey'de yapılan toplantıda vatandaşlar hayır cephesinin dile getirdiği eleştrileri gündeme getirdi. Genel Başkan Yardımcısı Dişli, muhalefetin özellikle de CHP'nin algı operasyonu yapmaya çalıştığını ifade ederek "18 maddenin içerisinde olmayan açıklamalar yapılıyor. Bizlerin de şaşırdığı yanlış bilgilendirmeler yapılıyor. Sürecin başından beri söylediğimiz bir söz var. Lütfen 18 maddeyi açık okuyun. Okuduğunuzda yapılmak istenen değişiklikte milletin izni olmadan kimse bir iş yapamıyor. Bunu göreceksiniz" dedi.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2762058/milletvekili-disli-her-sey-guzel-olacak