4 cezaevi firarisi bu operasyonla yakalandı!

MEDYABAR.COM / ÖZEL

Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Aranan Şahıslar Büro Amirliği ve Güven Timleri ekipleri geçtiğimiz gün başarılı bir operasyona imza attı.
Polis, Serdivan ve Erenler ilçelerinde aynı gün içinde 4 cezaevi firarisini yakalamak için operasyon düzenledi. Ekipler ilk olarak Erenler'e operasyon düzenledi.

ERENLER'DE 3 FİRARİ YAKALANDI

Alınan bilgiye göre hakkında uyuşturucu ticareti yapmak suçundan kesinleşmiş 11 yıl 3 ay hapis cezası bulunan ve Geyve Cezaevi'nden firar ettiği belirlenen A.K(33)'nin yerini tespit eden polis, firarinin bulunduğu otomobili durdurmak istedi.

İkazlara rağmen durmayan şahıs, araçtan inip kaçmak istedi ancak polis A.K'yi ara sokakta yakaladı.

Polis, ikinci operasyonda Erenler Bağlar Mahallesi'nde olduğu tespit edilen ve hakkında birden fazla suçtan 5 yıl kesinleşmiş hapis cezası olan E.S(25) ile hakkında 6 yıl kesinleşmiş hapis cezası olan M.D(46)'yi yakaladı.

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİLER

Ekipler son operasyonu Serdivan'da ise Serdivan bölgesinde yaptı. Hakkında kasten adam öldürmeye teşebbüs suçundan 4 ayrı dosya bulunan ve toplam 12 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası olan K.Y(40) operasyon yapılan adreste enselendi.

4 firari, sorguya alınmak üzere önce Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Polis merkezinde işlemleri tamamlanan şahıslar aynı gün çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Ferizli Cezaevi'ne gönderildi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2762423/4-cezaevi-firarisi-bu-operasyonla-yakalandi