İYİ Partili başkandan 'Serdivan' açıklaması

İYİ Parti ile CHP'nin Sakarya'da yaptığı ittifak kapsamında Serdivan'da Belediye Başkan adayı CHP'den Zafer Kazan oldu.

Ancak belediye meclis üyesi aday listeleri teslim edildiğinde diğer ilçelerin aksine hem CHP hem de İYİ Parti liste .ıkardığı görüldü.

Bu gelişmenin ardından İYİ Parti Serdivan ilçe teşkilatının CHP'nin belediye başkan adayını desteklemeyecekleri ileri sürüldü.

İYİ Parti Serdivan İlçe Başkanı Okan Çelebi, bu iddialarla ilgili açıklama yaptı.

Çelebi'nin açıklamasının tamamı şu şekilde:

Bilindiği üzere Partimiz İYİ Parti ile CHP, yerel seçimde bir çok bölgede ittifak yapma kararı almış, ittifak yapılacak iller arasına Sakarya ili de alınmıştır.
Büyükşehir Belediyesinde İYİ Parti'nin adayının; Adapazarı İlçesi haricinde kalan diğer ilçelerde de ya İYİ Parti ya da CHP'li adaylardan birinin desteklenmesi kararına varılmıştır.
Bu kapsamda Serdivan İlçesi'nde de İYİ Parti aday çıkarmayarak, CHP'nin adayı Sn. Zafer Kazan'ı destekleme kararı verilmiştir.
Diğer yandan, her iki parti arasında varılan ittifakın kapsamı, Meclis Üyesi Listelerini kapsamamakla birlikte, bir çok ilçede her iki partinin anlaşma zemini bulması ile tek liste çıkartılmıştır.
Serdivan İlçemizde ise her iki partinin de tek bir Meclis üyesi listesi çıkarma arzusuna rağmen, yine her iki partinin kendince haklı olan hassasiyetleri nedeniyle ortak bir liste üzerinde uzlaşmaya varılamamıştır.
İttifak dışına çıkılmadan alınan bu kararlar doğrultusunda, Millet ittifakı içerisinde anlaşmazlık olduğu, partilerin ve tabanların birbirlerine destek vermeyecekleri şeklinde çıkan haberler ise açık ve net olarak asılsızdır.
Ülkemiz ve Sakarya'mızın geleceğini düşünerek, her iki partinin de kırmızı çizgilerinin sınırına kadar yaptığı fedakarlıkların sonucunda alınan bu kararlara sonuna kadar sahip çıkacağımızı ve üzerimize düşen tüm görevleri yapacağımızın bilinmesini isteriz.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2762971/iyi-partili-baskandan-serdivan-aciklamasi