SAMEK ders zili Karaman'dan çalacak

Toçoğlu, "SAMEK'de yeni öğretim yılını 1 Ekim 2012 Pazartesi günü saat 12.00'da Karaman SAMEK binamızın açılışıyla başlatıyoruz. Açılışa hemşerilerimizi davet ediyoruz" dedi.

Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları'nda yeni öğretim yılı 1 Ekim'de başlıyor. Başkan Zeki Toçoğlu, Sakarya'ya sahip çıkmak ve SAMEK'i Sakarya'nın en büyük sosyal eğitim merkezi yapmak için çalışmalarını hızla sürdürdüklerini belirterek, "SAMEK aracılığıyla yaptığımız hizmetlerin çok anlamlı ve önemli olduğunu düşünüyoruz. Özellikle hanım kardeşlerimizin ve genç kızlarımızın farklı sorunlarla ve türlü zorluklarla karşı karşıya olduklarını biliyoruz. Kadınlarımızın ve çeşitli nedenlerden dolayı eğitimini devam ettirememiş genç kızlarımızın, sosyal hayata daha aktif olarak katılmaları ve yeni beceriler elde etmeleri için, SAMEK Kursları'na büyük önem veriyoruz. Bu kursları, kadınlarımızın, gençlerimizin yeteneklerini keşfetmeleri ve geliştirmeleri için bir fırsat olarak görüyoruz" diye konuştu.

SAMEK sayıları artacak

Şehrin farklı noktalarında da SAMEK Kursları açacaklarını kaydeden Başkan Toçoğlu, "SAMEK öğretim yılı 48 branşta 13 ayrı merkezimizde başlıyor. Şehrimizdeki SAMEK merkezlerinin sayılarını artırarak halkımıza hizmet sunmaya devam edeceğiz. Allah nasip ederse, yeni eğitim merkezleri, yeni branşlar ve yeni uzmanlarla birlikte SAMEK'i Sakarya'nın en büyük sosyal eğitim merkezi yapmak için çalışacağız. Her ay düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz kültür ve sanat programlarına asla ara vermeyeceğiz. Sanat Merkezi ve Sanat Galerisi inşaatlarımız da tüm hızıyla sürüyor" şeklinde konuştu.

Karaman SAMEK açılıyor

Yeni öğretim yılını Karaman'da yaptıkları SAMEK Merkezi'nin açılışıyla başlatacaklarını söyleyen Başkan Zeki Toçoğlu, "Yenikent'e önemli yatırımlarımızdan biri olan ve Karaman'da kendine has mimarisiyle inşa ettiğimiz Karaman SAMEK binasını da 1 Ekim Pazartesi günü saat 12.00'da açıyoruz. Açılışımıza tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Yeni öğretim yılı ve Karaman SAMEK binası hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2763119/samek-ders-zili-karamandan-calacak