Şaban Dişli'den STK'lara ziyaret

AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatı 16 Nisan Halk oylamasıyla ilgili programlarına ara vermeden devam ediyor. İlçe Teşkilatı son olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli ile birlikte STK ziyaretleri gerçekleştirerek Cumhurbaşkanlığı sistemiyle ilgili STK'lardan destek istedi.

İlçe Başkanı Mustafa Ak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli ile birlikte Ticaret Borsasını ziyaret ederek programa başladı. Sırasıyla Süt Üreticileri Birliği, Sebze ve Meyveciler Odası'nı ziyaret eden ilçe heyeti oda başkanları ve üyelerine Cumhurbaşkanlığı sisteminin gerekliliğini anlattılar. Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi İle Bir çok soruna hızlı çözüm bulunacağını ekonomik olarak güçlü bir Türkiye İçin EVET demenin çok Önemli Olduğunu Vurguladı Milletvekilleri olarak bizde asıl İşimiz olan kanun yapmakla uğraşacağız

Cumhurbaşkanı Sorumlu olacak ve hesap sorula bilinecek Cumhurbaşkanlığı sistemi ile vatandaşlarımıza 18 yaşında seçilme hakkı sağlanıyor. Oy kullanabilen vatandaşlarımızın seçilme hakkına sahip olması kadar doğal bir şey yoktur hükümet olarak ne yapıyor ne istiyorsak milletimiz ve devletimiz içindir. 550 olan milletvekili sayımız 600'ye çıkıyor buradaki amaç milletimizin temsil edilme oranını artırmaktır. Dişli 16 Nisanda ne kadar fazla oranda EVET çıkarsa elimiz içerde ve dışarıda o kadar güçlenecektir" dedi.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2763892/saban-disliden-stklara-ziyaret