Arifiye heyetinden Sakarya Barosu'na ziyaret

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ve Ak Parti Arifiye İlçe Başkanı Ali Başar ve Yönetimi geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen seçimlerin ardından göreve gelen Sakarya Baro Başkanı Avukat Abdurrahim Burak'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Misafirlerini Yönetim Kurulu Üyesi Av. Özay Turan, CMK-Adli Yardım Koordinatörü Av. Alim Mert ve Av. Gülben Demircan Babaoğlu ile birlikte ağırlayan Baro Başkanı Burak'a görevinde başarılar dileyen Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, kurumlar arasındaki iletişimin güçlendikçe sorunların çözümünün hızlanacağına dikkat çekti.

Baro Başkanı Burak da Belediyenin her zaman Baronun yanında olduğu ve destek verdiğini belirterek teşekkürlerini iletti.

Adli Yardım çalışmaları hakkında Baro Başkanı Av. Abdurrahim Burak ve CMK-Adli Yardım Koordinatörü Av. Alim Mert tarafından Arifiye heyetine bilgi verildi.

Avukatlık hizmetinden yararlanmaya, ekonomik gücü olmayan bireylere hukuki başvurularını yapabilmeleri ya da davalarını açabilmeleri için hukuki yardım sunmaya çalışan adli yardım bürosunun sınırlı kaynağının artırılması durumunda şehrimizde yaşayan maddi açıdan güçsüz ve adalete erişimde zorluk yaşayan vatandaşlarımız bakımından önemi vurgulandı.

Bu noktada başta belediye olmak üzere sosyal açıdan önemli görevler ifa eden kamu veya sivil toplum kuruluşları adli yardım bürosunun desteklemesi durumunda hizmetin daha da yaygınlaştırılacağı ifade edildi. Baro Başkanı Burak ise; "Baro güçsüzün, mağdurun her zaman yanında olacaktır" dedi.

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ise yapılan görüşme sonunda Sakarya Barosunun Adli Yardım konusundaki çalışmalarına Belediye olarak gereken desteğin verileceğini dile getirdi.

Baro Başkanı Av. Abdurrahim Burak nazik ziyaretlerinden dolayı Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ve Ak Parti Arifiye İlçe Başkanı Ali Başar'a teşekkürlerini iletti.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2763933/arifiye-heyetinden-sakarya-barosuna-ziyaret