Muhtarın 26 Bin Lirasını Polis kurtardı

Serhat YAĞIZ / Kaynarca
Çarşamba günü saat 11:00 sıralarında Topçu Mahallesi Muhtarı Rafet Ülgen'i telefon ile arayan dolandırıcılar "Muhtarım nasılsın" diyerek kendilerini Cumhuriyet Savcısı olarak tanıttı. Muhtar ile konuşmaya başlayan dolandırıcılar "İlçede bir dolandırıcılık olayını aydınlatmaya çalışıyoruz. Sizden yardım istiyoruz. Sizi birazdan komiser arayacak onun dedikleri yapacaksın" dedi.

Bir süre sonra muhtarı tekrar arayan kişiler Kaynarca PTT Şubesine verdikleri isim adına 26 bin lira para yatırmasını istedi. Dolandırıcılara inanan Muhtar PTT şubesine 26 bin lira yatırdı. Öğle saatine denk gelmesi nedeniyle dolandırıcılar parayı hemen çekemezken, Muhtar bir süre sonra şüphelenerek Kaynarca Emniyet Ekiplerine bildirdi. Bunun üzerine PTT Müdürlüğü ile irtibata geçen Polis paranın yatırıldığı hesaba bloke koydu. Hesaptan çekilen para Muhtar Rafet Ülgen'e teslim edildi.

Kaynarca Emniyet'i Belediye hoparlörlerinden anons yaptırarak Vatandaşların dolandırıcılık olaylarına karşı dikkatli olmaları ve kendilerini Polis - Savcı olarak tanıtan kişilere itibar etmemeleri yönünde uyardı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2764291/muhtarin-26-bin-lirasini-polis-kurtardi