Müfettiş raporuyla eski başkana ağır suçlama!

Karasu Ziraat Odası'nda Temmuz 2015'te gerçekleşen yönetim değişikliğinin ardından yapılan denetimde yaklaşık 556 bin liralık bir zimmetiddiası gündeme geldi. Müfettiş raporunda da belirtildi..

Alınan bilgilere göre Selami Arık'ın Başkan seçildiği Temmuz 20015'teki seçimin ardından yeni yönetim, seçimi kaybeden Fikri Hordoloş dönemiyle ilgili denetim istedi.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği müfettişlerinin yaklaşık 3 ay süren incelemesi sırasında Karasu Ziraat Odası'nın hesaplarında önemli açıklar belirledi.

Birlik Müfettişleri yaklaşık 3 ay sürenincelemeleri sırasında Başkan Fikri Hordoloş ve Genel Sekreter T,C,'in,yaptığı usulsüzlükleri tek tek tespit etti.

Müfettiş raporunda zimmete geçirildiği belirtilen 556 bin liradan, 338 bin liranın Fikri Hordoloş'tan, 53 bin liranın T,C.z'den ve 165 bin liranın ise Hordoloş ve C.'den tahsil edilmesine karar verilirken her iki isimle birlikte Oda Yönetim Kurulu üyeleri ve Meclis Başkanı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Konuyla ilgili Yenihaber Gazetesi'ne değerlendirmede bulunan Hordoloş, "Müfettişlerin incelemeleri var. Evet orada muhasebe hataları var. Müfettişler Savcılığa bildirecek. Mahkeme süreci devam edecek. Mahkeme sonunda kimin ne olduğuna karar verilecek. Para konusu muhasebenin. Benimle bir ilgisi yok. Başkan olarak bana zimmet çıkarmışlar"dedi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2764641/mufettis-raporuyla-eski-baskana-agir-suclama