"2. Üniversite ekmek gibi ihtiyaç"

Türk-iş Genel Kurulu'nda yeniden Genel Başkan seçildikten sonra ilk ziyaretini ilimize yapan Ergün Atalay, daha önce de açıklamalarda bulunduğu 2. Üniversite girişimi için son durumu değerlendirdi.

CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ

Yeni Sakarya Gazetesi Genel YayınMüdürü Zeki Aydıntepe'ye konuşan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, "Sayın Cumhurbaşkanımızla ikinci üniversite konusunda görüştüm. Kendisine şehirde 85 bin talebe olduğunu ve üniversitenin artık öğrencileri kaldırmadığını söyledim. Sakarya'nın potansiyelinden bahsettim. Sakaryalı vekillerimizle de bu konuda bir komisyon kurulması konusunda fikir alışverişinde bulundum. Bende destek olacağım, gerekli temasları gerçekleştirip bu ihtiyacı karşılayacağız" dedi.

SU GİBİ EKMEK GİBİ İHTİYAÇ

Sakarya'ya ikinci üniversite kurulmasının artık su gibi, ekmek gibi önemli bir ihtiyaç olduğunu söyleyen ve bu konuda çalışmalara bir an evvel başlayarak sonucu almak istediklerini de sözlerine ekleyen Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, "Önümüzdeki günlerde bütün vekillerimiz, kanaat önderlerimizle bir heyet oluşturacağız ve Cumhurbaşkanı, Başbakan ve gerekli tüm mercilerle görüşme sağlayacağız. İnşallah bu konuyla alakalı çalışmaları da en kısa sürede gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2764891/2-universite-ekmek-gibi-ihtiyac