MYO Kariyer Fuarı başlıyor!

Meslek Yüksekokulu, çok sayıda kurum ve kuruluşun insan kaynakları müdürleriyle öğrencilerini 24 25 Nisan tarihlerinde Kariyer Fuarı'nda buluşturacak. Mesleki eğitimde, bir dönem işletmelerde eğitim modeli olan 3+1 Projesi'yle dikkatleri üzerine çeken Sakarya Üniversitesi Meslek Yüksekokulları, mesleki eğitime katkı sağlamak amacıyla Sakarya Meslek Yüksekokulu bahçesinde 'Kariyer Fuarı' düzenleyecek.

Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, yaptığı yazılı
açıklamada Üniversite İş Dünyası işbirliği projesi kapsamında başlattıkları
çalışmaları devam ettirdiklerini söyleyerek "Sektörlerin ihtiyaç duyduğu elemanları sektörlerle birlikte yetiştiriyoruz. Nitelikli eleman yetiştirmeye yönelik başlattığımız 3+1 eğitim modeli başta öğrencilerimiz olmak üzere, ailelerini ve iş dünyasını oldukça memnun etmiş, öğrencilerimiz okulları bitmeden iş deneyimine, iş dünyası aradığı insan kaynaklarını yetiştirme fırsatı buluyor. Mesleki eğitime katkı sağlamak amacıyla düzenleyeceğimiz Kariyer Fuar'ında da İş Kur yetkilileri ve iş dünyasından temsilciler Sakarya Meslek Yüksekokulu'nda öğrencilerimizle bir araya gelecek, öğrencilerimiz geleceklerinin meslekleriyle daha da yakınlaşmış olacak" dedi.

Protokol temsilcilerinin de katılımıyla açılışı yapılacak Kariyer Fuarı'nda stand tanıtımları, eğitim seminerleri, gösteriler, başarılı öğrencilere yüksek onur ve onur belgeleri takdimi ve Sakarya Meslek Yüksekokulu İletişim Atölyesi'nin açılışı da gerçekleşecek.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2765287/myo-kariyer-fuari-basliyor