''Kış Geldi..Suriye İçin...kampanyası

''Kış Geldi... Suriye İçin Bir ekmek, Bir Battaniye'' kampanyası kapsamında AA Sakarya Bölge Müdürlüğü Bünyesinde Sakarya, Düzce, Bolu ve Kocaeli ilerinden toplanan 1 kamyon gıda ve tekstil malzemesi Ankara'ya gönderildi.
Anadolu Ajansı çalışanlarının eşleri tarafından başlatılan ve yarın açılacak olan kermese Sakarya Bölge Müdürlüğü Bünyesinde bulunan Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Bolu'dan toplanan gıda ve giyim malzemesi kamyona yüklenerek Ankara'ya yollandı.

Bölge illerinde yaklaşık bir aydır devam eden çalışmalar sonucunda, kermeste satışa sunulmak üzere gıda ve tekstil ürünü ile hediyelik eşya toplandı. Hayırseverlerin yardımları ile toplanarak bir araya getirilen malzemeler, Bolu'da bir kamyona yüklenerek Ankara'ya ulaştırılmak üzere yola çıktı.
Bolu Belediyesi, kermese gelinlik, abiye, sünnet ve çok sayıda günlük kıyafetlerle destek verirken, Türk Kızılayı Bolu Şube Başkanlığı, Gerede Belediyesi, Mudurnu Belediyesi, Buzdağı, Abant Su, Tunç Et, Ali Koka Bozası, Hendek Belediyesi, Adapazarı Belediyesi, Sakarya Fırıncılar Odası, Özcan Pişmaniye, Agraf Bujiteri, Tuna Tan, Önder ve Simay Pişmaniye, Kadirler Konağı, Çenesuyu A.Ş ve Yuvacık Su kermese katkıda bulundu.
Sakarya'nın kabak tatlısından minyatür Taraklı tarihi evlerinden, köpük helvasına kadar pek çok yerel ürün de kermeste satılacak.
AA Sakarya Bölge Müdürü Atakan Çelik, Suriye'de insanlık dramı yaşandığını, insanlık dramına sessiz kalınmaması gerektiğini vurguladı.
AA çalışanları olarak bir karınca misali evlerinden, yurtlarından uzak insanlara su götürme çabasında olduklarını anlatan Çelik, ''Umarım bu çabamız şu anda bu kış gününde açıkta kalan insanların yüreğini ısıtabilir. Şu anda çocuklar çadır kentlerde süt bekliyor ve çadırlarda yaşamlarını sürdürmeye çalışıyorlar. 'Komşumuz açken tok yatan bizden değildir' inancına sahip insanlar olarak elimizden gelen desteği vermemiz gerekir'' diye konuştu.

- Medyabar, Medya bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2765298/kis-geldisuriye-icinkampanyasi