Günün en güzel haberi...

Adapazarı ilçesinde hizmet veren okuldaki görevliler, 2016-2017 eğitim-öğretim dönemi hazırlıkları için yaklaşık 40 gün önce temizlik yaparken bir sınıfta rastladıkları yuvada kumru yumurtalarının olduğunu fark etti. Durumdan haberdar edilen okul yönetimi, yumurtalara dokunulmaması ve sınıftaki eşyaların başka bir dersliğe taşınması talimatı verdi.

Yumurtalarından çıkan yavrular okulun ilk günlerinde de öğrencilerin ilgi odağı olurken, sınıftaki projeksiyon aletinin üzerine yapılan yuvalarında annelerinin kendilerini beslemesini bekliyor.

Okulun genel müdürü Ahmet Özen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iki yumurta bulunan yuvayı fark edince sınıftaki sıraları farklı dersliklere taşıdıklarını ve dersliği kuşlara tahsis ettiklerini söyledi.

Sınıftaki yavru kumruları beslemek için annelerinin zaman zaman açık olan pencereden girdiğini aktaran Özen, şunları söyledi:

"Eğitime onlarla başlamış olduk. Pencere camı sürekli açık. Anneleri sürekli girip çıkıyor, dışarıdan yem taşıyor. Böyle ilginç bir şey oldu. Çocuklarımız da bunun farkındalar. Aslında bu olay eğitim açısından da güzel bir şey. İnsanlar olarak kendimizle, çevremizle, yaratıcımızla barışık bir nesil yetiştirmek istiyoruz. Çevremizdeki canlılara faydalı olmak bizim en büyük idealimiz. Bu açıdan kumrularımız anlamlı oldu."

Yavru kumrular uçup, yuvalarını başka yere taşıdığında sınıfta eğitime devam edileceğini kaydeden Ahmet Özen, "Ama burayı terk edene kadar sınıfı onlara tahsis ettik. Bununla ilgili muhtemelen öğretmen arkadaşlar çalışma yapacağını, öğrencilere yavruları gösterip, onlar için sınıfı terk ettiğimizi kendilerine ifade edeceklerdir." diye konuştu.

Yeni eğitim yılının ilk günlerinde okula gelen öğrenciler ise sınıfa girdiklerinde yavru kuşları gördüklerini ve çok şaşırdıklarını belirtti.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2765450/gunun-en-guzel-haberi