Ötügen ile Sakarya'yı buluşturuyorlar

Sakarya Kırımlı Türkler Derneği, Sakarya Abhaz Derneği ve Yerel Kültür Derneği öncülüğünde, Sakarya'da yer alan birçok kurum ve sivil toplum kuruluşunun desteklediği, "Ötügen'den Sakarya'ya Üç Kıta Tek Kültür" isimli projenin resmi çalışmaları kapsamında önceki gün Vali İrfan Balkanlıoğlu'na bir ziyaret gerçekleştirildi.

Proje sponsoru firmanın genel müdürü Serhat Ertuğrul Başar, Acente Müdürü Volkan Başar, Türk Dünyasının Dombra Sanatçısı Sedat Solakoğlu, Kırım Dünyasından Gazeteci Nedim Ergün Kırımlı ve Gazeteci Levent Candan ile Proje yazım ekibi sorumlusu Mustafa Kılınç ve proje ekibinde yer alan Yıldırım Burak Beyenal tarafından gerçekleşen ziyarette proje hakkında Vali Balkanlıoğlu'na bilgi verilerek, istişarede bulunuldu.

Vali Balkanlıoğlu projeye sıcak baktı

Kabullerinden dolayı Vali Balkanlıoğlu'na teşekkür eden Proje Genel Koordinatörü Serhat Ertuğrul Başar; projenin bir özetini Vali Balkanlıoğlu'na sunarak, Türk Dünyasının önemli isimlerini bir araya getirmeyi amaçladıklarını ve Sakarya'nın Türkiye'nin Kültür Başkenti olmasını hedeflediklerini belirtti.

Böylesi önemli ve anlamlı bir projenin hem Türk Dünyası hem de farklı kültürlerin çok uzun süredir bir arada yaşadığı Sakarya'mız için çok yararlı olacağına inandığını belirten Vali Balkanlıoğlu ise, tüm proje komitesine çalışmalarında başarılar diledi.

Vali Balkanlıoğlu; projenin valilik adına ne gerekiyorsa katkıda bulunulacağını ve gerekli tüm desteklerin verileceğini, en kısa zamanda detaylı bir toplantının yapılacağını iletti.

Türk Dünyasının Dombra Sanatçısı Sedat Solakoğlu ise ziyarette Vali Balkanlıoğlu'na başta Dombra'yı seslendirerek, yöresel namelerden oluşan mini bir konser verdi.

Proje ekibi Türkisan'dan özel olarak gelen hediyelerini de sundu

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2765632/otugen-ile-sakaryayi-bulusturuyorlar