4 ayda terör operasyonlarında 175 kişiye adli işlem!

MEDYABAR.COM -

İl Emniyet Müdürlüğü, Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık aylarında FETÖ / PDY, DEAŞ ve PKK / KCK terör örgütlerine yönelik yapılan operasyonlar hakkında açıklama yaptı.

FETÖ / PDY OPERASYONLARI

Açıklamaya göre Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ / PDY) yönelik operasyonlarda 135 kişi hakkında adli işlem başlatıldı.

Bu kişilerden 115'i yakalanırken 37 kişi tutuklandı, 60 kişi adli kontrol şartıyla, 17 kişi ise herhangi bir hüküm uygulanmadan serbest bırakıldı.

Gözaltındaki 1 kişinin işlemleri devam ederken, firari 20 kişinin yakalanması için ise çalışmalar sürüyor.

DEAŞ OPERASYONLARI

Sakarya Polisinin DEAŞ terör örgütüne yönelik operasyonlarında ise 30 şahıs hakkında adli işlem başlatıldı. Bu kişilerin 16'sı tutuklandı, 9 kişi adli kontrol şartıyla, 1 kişi ise herhangi bir hüküm uygulanmadan serbest bırakıldı. Gözaltındaki 4 kişinin işlemleri devam ediyor.

PKK / KCK'DAN 9 TUTUKLAMA

Bölücü terör örgütü PKK / KCK'ya yönelik operasyonlarda ise hakkında adli işlem başlatılan 10 kişiden 9'u tutuklanırken 1 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

TOPLAM 62 TUTUKLAMA

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü açıklamasına göre Sakarya'da son 4 ayda 3 terör örgütüne yönelik operasyonlarda toplam 175 şüpheli hakkında adli işlem başlatılırken, bu şahısların 155'i yakalandı.

Toplam 62 kişi tutuklanırken, 70 kişi de adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2766034/4-ayda-teror-operasyonlarinda-175-kisiye-adli-islem