Sakaryalı kantinciler dernek kurdu

İlk icraatları ise Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'u makamında ziyaret ederek, hedefleri paylaştı.

İçerisinde kitap, kırtasiye, büfe, tekel maddeleri satıcıları, matbaacılar ve milli piyango gibi esnaf gruplarını barındıran bunların yanı sıra kantincilerin de dahil olduğu oda, gereken çalışmaları yapmadığı, gerekli zamanlarda atılması gereken adımları atmadığı düşüncesiyle kantinci esnafının mağduriyeti söz konusuydu.

Bunun böyle devam edemeyeceğini, bir şeyler yapmanın zamanının geldiğini düşünen başkanlığını Kemal Yavuz'un, yönetimini ise İbrahim Demir, Emrah Yolaç ve bir grup kantinci bu eksikliği fark etmiş, yıllardan beri odaları olmayan, mevcut olan odada temsil edilmeyen, haklarının savunulmadığını düşünerek kantin işletmecileri esnaf derneğini kurmuş, çok kısa bir süre içerisinde üye sayısını 50' ye çıkarmış, kantin işletmecileri federasyonuna üye olmuş, temsil olarak federasyon çatısı altında tüm kantincilere hizmet etmek aşkıyla ve hırsıyla çalışmalar yapmakta.

Çalışmalarının yanı sıra ziyaretlerine de başlayan başkan ve yönetim kurulu üyeleri ilk olarak ilimizin Valisi sayın Hüseyin Avni Coş beyi ziyaret ederek sayın Vali Coş'la samimi bir görüşmede bulundular.

Görüşmede öncelikle son günlerde giderek artan bonzai ve uyuşturucuyla mücadele konusu ele alınmış bu konuda nasıl katkı sağlanabilir düşüncesi sayın vali beye arzedilmiş her türlü göreve hazır oldukları Coş'a iletildi. Kantinciler için önem arz eden ikinci bir konunun da okul kapılarının kapanması hem uyuşturucuyla mücadelede hem çocukların güvenliği açısından kapılarda güvenlik görevlisinin bulunmasının zorunlu hale getirilmesi ve izin kağıdı olmayanların dışarı çıkmalarına izin verilmemesi söylendi.

Vali Coş her iki konuda kendisi izinsiz çıkışları doğru bulmadığını bu konuda önlemler alındığını ve alınmaya devam edeceğini söyledi. Vali Coş'un her konuda desteğini alan dernek yönetim kurulu üyeleri Vali Coş'unkonuya oldukça hakim olduğunu aktararak, ziyaretlerin ve hizmetlerin şevkle devam edeceğini belirtti.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2766121/sakaryali-kantinciler-dernek-kurdu