Orta hasar intiharı

Erenler ilçesi Tepekum Mahallesi'nde meydana geldi. Almanya'da 30 yıl çalıştıktan sonra 6 yıl önce Türkiye'ye kesin dönüş yapan 76 yaşındaki Seyfullah Akgöl'ün dükkan üstü 3 kat olan binasının suyu orta hasarlı kapsamında SakaryaValiliğinin 5 Aralık tarihinde başlattığı çalışma kapsamındakesildi.
İddialare 4 çocuk babası Seyfullan Akgöl yakınlarına ' Bizim evimiz yıkılırsa ne yapacağız' diye söylendi.Yaşlı adam dün sabah saatlerinde de evinin banyosunda kendini astı.
Çocukları tarafından bulunan Seyfullah Akgöl bugün öğlen Erenler Bahçeli Camiinde kılınan cenaze namazı sonrasındadefin edildi
Yaşlı gurbetçinin oğlu Sebahattin Akgöl cenazede gazetecilere evlerinin orta hasar kapsamında değerlendirildiğini söyleyerek 'Orta hasarlı evimizden dolayı yıkım kararı geldi. Babam bunalıma girdi. Babam stres yaptı herhalde. Bu olay oldu. Babam yıkılacak ev nereye gidecegiznasıl yapacağız diyordu.Takdiri ilahi.Sonucunda bu olay oldu.Bir daha tekrar yaşanmasın diğer orta hasarlı kardeşlerimiz de bu olayı yaşamasınlar' dedi
Sakarya'da 17 Ağustos Depremi'nde hasar gördükleri gerekçesiyle bir 301 binanın valilik boşaltılması için elektrik ve sularını kesti. 2nci etap olarak ta bu binaların yıkılacaklar.

*Aziz Güvener- Kaan Gümüşel yazdı

Haberin Videosu

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2766672/orta-hasar-intihari