İbrahim Paşalı, sinema anlatacak

Harold Ramis'in yönettiği "Bugün Aslında Dündü" filmi 11 Şubat Pazartesi günü saat 18.00'da ücretsiz olarak AKM Tiyatro Salonu'nda Sakaryalı sanatseverlerle buluşacak. Sinema gösteriminin ardından gerçekleştirilecek söyleşide, Yazar İbrahim Paşalı, sinemaseverlerin sorularını cevaplayacak.

İbrahim Paşalı

1973 yılında Rize'nin Fosa köyünde doğdu. 1993 yılında ilk kez Günışığı FM'de yaptığı "Gece Yürüyüşü?nü, 2008 baharında "sessizce? noktaladı. Açık Radyo'nun kurucuları arasında görüldü. İki yayın dönemi "Gece Yürüyüşü?nü Açık Radyo'da yaptı. İki yıl Milli Gazete'de köşe yazarlığı yaptı. İlk kitabı olan Öğle Uykusu'nu 2002 yılında yayınladı. 2003 yılında ikinci kitabı olan İstanbul Kriterleri'ni yayınladı. Yenişafak Gazetesi'nin Pazar ekinde köşe yazıları yazmakta, TVNET'te "Makam Arabası? adlı programı hazırlayıp, sunmaktadır.

Bugün Aslında Dündü

1993 yılında sinemalarda gösterilmiş bir komedi filmidir. Harold Ramis tarafından yönetilmiştir. Başrolde Bill Murray ve Andie MacDowell oynamıştır. Bir televizyon kanalında hava durumu sunucusu olan Phil Connors, Punxsutawney kasabasındaki geleneksel Groundhog Day şenliklerine gönderilmiştir. Bu pek de isteyerek yaptığı bir görev değildir. Bu karakterin her sabah kalktığında hep aynı günü, 2 Şubat Dağsıçanı festivalinin yapıldığı günü yaşamasıyla gelişen olaylar anlatılmaktadır. Bugün Aslında Dündü (Groundhog Day), IMDB en iyi 250 film listesinde 174. sıradadır. Film, 2006 yılında Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi tarafından "kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli" filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi'nde muhafaza edilmesine karar verilmiştir.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2766944/ibrahim-pasali-sinema-anlatacak