Camilide uçurtma şenliği.. Şenlikten renkli görüntüler kamerada

Egemenlik Haftası etkinlikleri kapsamında Adapazarı'nda misafir edilen yabancı öğrencilerle buluşan, Halk Oyunları Festivali Açılışına ve 15 Temmuz Camili Mahallesi'ndeki Uçurtma Şenliği programlarına katılan Başkan Işıksu, "Çocuk dostu Adapazarı vizyonuyla evlatlarımızın yaşamlarına ve şehrimizin geleceğine değer katan çalışmaları hayata geçireceğiz. 23 Nisan kutlu olsun." dedi.

Egemenlik Haftası Kutlamaları

Sakarya Valiliği tarafından geleneksel hale getirilerek bu yıl 14'üncüsü düzenlenen ve Adapazarı Belediyesi desteğiyle devam eden Egemenlik Haftası Uluslararası Halk Oyunları Festivali programları kapsamında, Azerbaycan, Arnavutluk, Makedonya, Bosna Hersek, Sırbistan, Rusya, Gagauzya, Kosova ve Türkiye'den Hatay ve Ankara'dan gelen öğrenciler, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu'yu makamında ziyaret etti. Delegasyon temsilcileri ve öğrencilerle sohbet eden, hediyeler veren Başkan Mutlu Işıksu, Festivalin Adapazarı Belediyesi önünde gerçekleştirilen açılışına katıldı; 15 Temmuz Camili Mahallesi'nde gerçekleştirilen Uçurtma Şenliği programında çocuklarla eğlenceli dakikalar yaşadı.

Çocuklarımızı Hep Mutlu Görmek İstiyoruz

Programları değerlendiren Başkan Mutlu Işıksu, "Çocuklar bizim bugünümüz ve geleceğimiz. Adapazarı'mızda çocuklarımızı misafir etmekten, etkinliklerde buluşmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz, onları hep mutlu görmek istiyoruz. Kardeşlik şehrinde çocuklarımızla her zaman bir araya gelmeyi ve güzel anılarla ülkelerine dönmelerini arzu ediyoruz. Çocuk dostu Adapazarı vizyonuyla evlatlarımızın yaşamlarına ve şehrimizin geleceğine değer katan çalışmaları hayata geçireceğiz. Festivalinin hazırlanmasında, başta Sayın Valimiz Ahmet Hamdi Nayir olmak üzere, emeği geçen paydaş kurumlarımızın kıymetli temsilcilerine ve festivale katılan çocuklarımıza çok teşekkür ediyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun." ifadelerini kullandı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2766964/camilide-ucurtma-senligi-senlikten-renkli-goruntuler-kamerada