Karasu yolu tehlike saçıyor!

MEDYABAR.COM

Yaklaşık 2 gün boyunca etkili olan kar yağışı özellikle ilçelerdeki tarım arazilerini gölete çevirdi. Kar yağışı sonrasında Adapazarı-Karasu yolunun hemen bitişiğinde bulunan tarım arazilerinde yer yer 1 metreye ulaşan su birikintileri oluştu.

YOL 2 GÜN TRAFİĞE KAPATILDI

Yolun Kurumeşe Mahallesi mevkiinde tüm tarım arazileri sular altında kaldı. Ferizli ve Söğütlü'ye bağlı mahallelerdeki bağlantı yollarının bazıları araçların geçemeyeceği duruma geldi. Konuyla ilgili açıklama yapan Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, yolların yağış sonrası kötü bir hal aldığını ve tehlike oluşturduğunu söyledi.

Yolun Limandere ve Sinanoğlu kavşağıarasında kalan bölüm ise yağış sonrası biriken sular nedeniyle Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 2 gün boyunca trafiğe kapatılmıştı.

ŞİDDETLİ KAR GELİYOR

Yolun Ferizli mevkiinde 2 gün önce bir otomobil yasak olduğu halde karayoluna girip kontrolden çıkarak yağışlar sonrası taşan su kanalına düşmüştü. Kaza sonucunda ise kanaldan çıkarılan 1 kişi hayatını kaybetmiş, 4 kişi de yaralanmıştı.

Öte yandan Meteoroloji'den bu hafta içerisinde yoğun kar yağışı uyarısı yapılırken, Karasu-Adapazarı yolunun tekrar trafiğe kapanıp kapanmayacağı bilinmiyor.
KARASU YOLUNDA SU KANALINA GİRDİLER

[url= http://www.medyabar.com/haber/81142/kapali-olan-yola-girdi-su-kanalina-uctu-1-olu-4-yarali.aspx]
"Kapalı olan yola girdi, su kanalına uçtu! 1 ölü, 4 yaralı" HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ [/url]

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2767449/karasu-yolu-tehlike-saciyor