Mecliste ezan tartışması

MHP'li Meclis Üyesi Hayrettin Hacıbektaşoğlu, merkezi sistemden okunan ezanı beğenmediğini söyleyerek, imamlarla ilgili bazı sözleri ortamı gerdi.

Gündem dışı söz alan Bektaşoğlu'nun sözlerine AK Partili meclis üyesi Selçuk Başyazıcı, ezanla ilgili bu söylemleri doğru bulmadığını söyledi.

Bir diğer AK PartiliMeclis üyesi Orhan Gümüşte, "İslam ülküsü diyeceksiniz, imamları 7 liraya namaz kıldırıyorlar diyerek itham edip arkalarında namaz kılacaksınız. Bu doğru değil" dedi.

MHP'YE MAL EDEMEZSİNİZ

Bu sözler MHP Grup Başkan Erkal Etçioğlu'nu çileden çıkardı. Etçioğlu, "Sözleri meclis üyesinin bağlar. Siz çıkıp bunu MHP'ye mal ederseniz ayıp edersiniz. Size birçok yanlışın içinde olan Diyanet görevlisi gösterim. Savunduğunuz kadar masum olmayanlar var" dedi.

GÜNDEM

Tartışmaların ardından toplantı gündemine geçildi. 13 yıl aralıksız Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapan ve 2016 tarihinde vefat eden meclis üyesi Mahmut Arslan isminin yaşatılması için, ikamet ettiği sokak olan Şeker Mahallesi 814 Nolu Sokak isminin Mahmut Arslan sokağı olarak değiştirilmesi teklifi kabul edildi.

TAŞINMAZLARIN SATIŞINA ONAY

Adapazarı Belediyesine ait ve çeşitli ilçelerde bulunan yaklaşık 22 dönüm taşınmazın satışı için Belediye Başkanı Süleyman Dişli ve Encümene yetki verilirken, MHP Grubu karara çekimser oy kullandı.

- Medyabar, Arka Kapı bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2767557/mecliste-ezan-tartismasi