Gökkuşağı miniklerinden büyük adım

Sakarya'da okul öncesi eğitimin lider isimlerinden Gökkuşağı Çocukevi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında anlamlı bir organizasyona imza attı.

Gökkuşağı Çocukevi23 Nisan'ı daha mutlu kılmak ve öğrencilerine paylaşmanın önemini anlatmak üzere "Kardeş Okulum" kampanyası düzenledi.
Kampanya kapsamında 5 yaş grubunun eğitim aldığı "Kelebekler" Erenler İlçesi Çaykışla'ya bağlı Şeyh Köyü İlkokulu'nu, yine 5 yaş grubu
sınıflarından "Yunuslar" da Hendek Akova Köyü İlkokulu'nu ziyaret etti. Ziyaretlerde Gökkuşağı Çocukevi yönetimi tarafından hazırlanangiysi ve kırtasiye malzemeleri dolu hediye paketleri de köy okullarındaki öğrencilere dağıtıldı.

KÜÇÜK KALPLERİN BÜYÜK SEVGİSİ

Gökkuşağı Çocukevi'nin minik "Kelebekler" ve "Yunuslar"ı da arkadaşlarına eli boş gitmedi. Minikler kendiseçtikleri oyuncaklarla arkadaşlarının bayramını erken kutladı. Ev sahibi okullarsa "kardeş"lerine annelerinin yaptığı çeşit çeşit pastalar ikram etti. Yemeklerini de birlikte yiyen iki kardeş okul öğrencileri tadına doyulmaz bir gün geçirdiler.

Birlikte şarkılar söyleyip, oyunlar oynayan minikler büyüklerine de "dayanışma ve yardımlaşma" dersi verdi.

Gökkuşağı Çocukevi yöneticileri bu yıl 17 - 18 Nisan tarihleri arasında ilkini gerçekleştirdikleri "Kardeş Okulum" kampanyasını geleneksel hale getirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Yer sofrasında birlikte yemek yiyen minikler bir taraftan eğlendi, diğer taraftan aynı sofrada buluşmuş olmanın keyfini paylaştı. Kardeş öğrenciler birlikte şarkılar söyleyip, dans etti. Gökkuşağı öğrencileri hediye vermenin, köy ilkokulu öğrencileri ise almanın mutluluğunu yaşadı. Güzel bir günün ardından birlikte fotoğraf çektiren çocuklar neşe içinde ayrıldı.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2768552/gokkusagi-miniklerinden-buyuk-adim