Öğrenciler atık kağıt topluyor

Üç aşamalı olarak planlanan projenin birinci ayağı tamamlanarak toplanan kağıtlar okul idaresine teslim edildi. Okul idaresi tarafından teslim alınan atık kağıtlar geri dönüşüme gönderildi.

Proje hakkında bilgi veren Okul Müdürü İbrahim Akdeniz: ''Bu proje Çevre Kulübü, Okul-Aile Birliği ve Okul Yönetiminin ortaklaşa hazırladığı ve ''Eğitimde Motivasyonu Artırma Projesi'' kapsamında okul paydaşlarının tümünün işe koşulduğu bir projedir.

Amacımız atık kağıtları toplayarak hem çevreyi korumak, hem de ihtiyaç sahibi birkaç aileyi yaklaşan Ramazan ayında mutlu ederek toplumda dayanışmayı sağlamaktır. Bu projede ilk basamak Nisan ayı içinde toplanan kağıtları teslim almak ve ikinci aşamada da Mayıs ayı içinde toplanan kağıtları Haziran ayı içinde teslim almak.

Bu arada en çok kağıt toplayan öğrencilerimizi de ödüllendirmektir. 10 Haziran 2016 tarihinde ikinci ayağı sona erecek olan Projemizde atık kağıtlardan elde edilen gelir ile Ramazan Ayında ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarına bayramlık giydirilecektir. Bu nihai hedefle projemiz sonlandırılacaktır.

Bu arada 04 Mayıs tarihinde on iki ton atık kağıt toplandı ve bu kağıtlar geri dönüşüme gönderildi. Haziran ayındaki hedefimiz ise on beş ton kağıt toplamaktır.'' dedi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2768610/ogrenciler-atik-kagit-topluyor