SP'li Ramazan Özer; "Erenleri çöp götürüyor"

Ramazan Özer;"Erenler ilçemizi çöp götürüyor. Daha temizlik işlerini yapamayan yerel yöneticiler trafik, imar, iskan yol ve su gibi asli hizmetleri nasıl yapacak bilemiyorum. 10 yılımız heba oldu diyorsak, boşuna dil dökmüyoruz. Belediyecilik anlayışı bu değil ve asla olamaz." dedi.

Teşkilat binasında yapılan ilçe divan toplantısına gençlerin yoğun ilgisi dikkat çekerken, Saadet Partisi (SP) İl Müfettişi Ali Bektaş, Can Suyu Derneği şube başkanı Osman Çil ve çok sayıda partili toplantıya katıldı. SP'li İlçe Başkanı Ramazan Özer, Erenler Belediyesi'nin yıllardır kendine ait bir şantiyesinin bulunmadığını ve acilen kurması gerektiğini işaret ederek, "Belediye kendi şantiyesini kursun ki, hizmetler daha iyi yapılsın. 3 bin dönümlük Uluyol hala ıslah edilmedi. Konut arazilerin ve okulların etrafında hala sanayii tesisleri var. Mahalli seçimlerin erkene alınma aşamasında 6 adayı rakip olarak gören Başkan'ın aklı iyice karışmış olmalı ki, hataları yeni hatalara sebebiyet veriyor. Çok büyük paralar harcanmasına rağmen son 10 yılımızın boşa geçtiğini görüyoruz." diye yerel yönetime tepkilerini dile getirdi.

"Bizim referansımız tarihimizdir?"

SP'li Ramazan Özer, Erenler ilçesinde belediye binasından başka hiçbir kalıcı hizmetin yapılmadığını hatırlatarak, divan toplantısındaki konuşmasına şöyle devam etti; "Biz Allah'ın rızasını kazanmak için bu salonları dolduruyoruz. Bizlerde biliriz sıcacık evimizde dizi izlemeyi, kahvelere vakit geçirmeyi. Ama bu böyle olmaz. Vebal diye bir gerçek var. Belediye hizmetlerine talibiz. Bundan daha normal bir şey olamaz. Milli Görüş Belediyeciliği az parayla çok hizmet yapmak demektir. Geçmişteki destanlar tarih sayfalarında ve basın arşivlerinde mevcuttur. Bizim referansımız tarihimizdir. Mahalle ve köy teşkilatları ile Milli Görüş bayrağını er veya geç Erenler'e mutlaka dikeceğiz, inşallah."

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2768616/spli-ramazan-ozer-erenleri-cop-goturuyor