Yeni Türkiye gençlerimizin omuzlarında yükselecek

Yapılan programlarda gençlerin coşkularının üst düzey olduğunu belirterek kendilerine teşekkür eden AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç ''Gençler referandumda evet diyecektir. 16 Nisan gününe kadar mahalle mahalle dolaşıp hayır vermeyi düşünenleri de ikna edeceklerini düşünüyorum. Bu gençliğin başaramayacağı bir şey yok. Yeni Türkiye gençlerimizin omuzlarında yükselecek.'' diye konuştu.

İl Başkanı Kılıç açıklamasında gençlerin referandumda neden evet demesi gerektiğine değindi ve Bilal Erdoğan'ın katıldığı programdaki coşku nedeniyle kendilerine teşekkür etti.

''Referanduma Damgayı Gençler Vuracak''

Erdoğan'ın onur konuğu olarak katıldığı Yeni Türkiye ve Gençlik programında gençlerle program yapmanın heyecanını yaşadığını belirten Kılıç, ''Gençlik yüreğin dolup taşmasıdır. Gençlik aşk ve heyecandır. Gençlik aynı zamanda akıldır, irfandır, muhakemedir, geleceğe bakmaktır.

Gençler bu ülkenin geleceğidir. Üstad Necip Fazıl'ın ?Kim var? diye seslenildiğinde sağına ve soluna bakınmadan fert fert ben varım!

Cevabını verici ve her ferdi benim olmadığım yerde kimse yoktur şuurunda bir gençlik' diye bahsettiği nesil Yeni Türkiye neslidir.

15 Temmuz'da bunu gösterdiler; inşallah 16 Nisan referandumuna da gençlerimiz damga vuracak.'' dedi.

''Fatih'in Torunlarına Seçilme Hakkını Çok Görüyorlar''

16 Nisan referandumu sonrasında gençlerin önünün açılacağını ifade eden Başkan Kılıç, ''AK Parti iktidarları olarak her zaman gençlerimizi el üstünde tuttuk.Gençlerimiz bizim geleceğimizdir dedik ve bu bilinçle çalışmalarımızı sürdürdük.

Seçilme yaşını önce 25'e indirdik. Şimdi ise 18'e indirmenin mücadelesini veriyoruz. Hayırcılar gençlerimize güvenmiyor. 21 yaşında İstanbul'u fetheden Fatih Sultan Mehmet'in torunlarına 18 yaşında milletine hizmet etmeyi çok görüyorlar.

Bu sebeple gençlerimiz referandumda evet diyecek. 16 Nisan gününe kadar mahalle mahalle dolaşıp hayır vermeyi düşünenleri de ikna edeceklerini düşünüyorum. Bu gençliğin başaramayacağı bir şey yok. Yeni Türkiye gençlerimizin omuzlarında yükselecek.'' şeklinde konuştu.

''Gençlerin Birlikteliği Çok Önemli''

Bilal Erdoğan'ın katıldığı Yeni Türkiye ve Gençlik programı için gençlere ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür eden Fevzi Kılıç, ''Sayın Bilal Erdoğan'ın onur konuğu olarak katıldığı programda kapalı spor salonundaki coşku mükemmeldi. Salonu tıka basan dolduran ve coşkuyu bir an olsun eksik etmeyen Gençlik Kollarımıza, Kadın ve Demokrasi Derneğine(KADEM), Milli Birlik ve Düşünce Derneğine(MBD), Milli Türk Talebe Birliğine(MTTB), Türkiye Gençlik Vakfına(TÜGVA), Sakarya Üniversitesi Öğrenci Konseyine programı organize eden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Neden Gereklidir Platformuna ve bu platformu oluşturan Sivil Toplum Kuruluşlarımızın değerli temsilcilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Sakarya'da ki bu birlikteliğimiz çok önemli. Gençlerin bir arada faaliyet yapması bizi güçlü kılacaktır.'' ifadelerini kullandı.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2768810/yeni-turkiye-genclerimizin-omuzlarinda-yukselecek