SEAH Acil Servisinde yol çilesi!

MEDYABAR.COM / Azim Çelik

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Acil Servisi çıkış yolu, yapılan kaldırım çalışması sebebiyle kapandı. Çıkış yolu kenarındaki toprak alana parke taşı döşenmesi için yola çimento, parke taşı ve kum koyulunca araçlara geçecek alan kalmadı.

Tadilat süresi boyunca acildeki giriş ve çıkış trafiği yanlızca giriş yoluna verilince otomobil geçişlerinde aksamalar yaşandı. Acil servise hasta getiren ambulanslar giriş ve çıkışlarda otomobillerle karşı karşıya gelince şoförler araçların yanından geçebilmek için büyük mücadele verdi.

Özellikle dar olması sebebiyle bugüne kadar vatandaştan büyük tepkiler alan acil servis yolunda yaşanan bu sıkıntı, tepkilerin daha da büyümesine sebep oldu. Yol kenarlarına park edilen otomobillerse geçişleri daha zor hale getirdi.

'EĞER HASTA OLSA BÜYÜK SIKINTI'

Acil servise hasta getiren ve kapanan yola giren Mehmet Güneş isimli bir vatandaş, tadilet sebebiyle yapılan bu değişikliğin büyük sıkıntılara neden olduğunu söyleyerek,"Sıkıntı, çok büyük sıkıntı hasta olsa çok sıkıntı hemde. Yer yok hakikaten bak buraya park ediyorum. Geri gideceğim başka hiç çaresi yok." şeklinde tepki gösterdi.

SEAH Acil Servisinda yapılan çalışmanın ne zaman biteceği ise bilinmiyor..
İŞTE ACİL SERVİSTE TEK YÖNE VERİLEN TRAFİKTE ARAÇLAR BÖYLE İLERLEYEBİLDİ...

Haberin Videosu

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2768973/seah-acil-servisinde-yol-cilesi