Tarihi Alicanlar Konağı ihaleye çıkıyor

Tarihi Alicanlar Konağı'nda başlatılacak dönüşüm çalışmaları için ihaleye çıkacaklarını açıklayan Başkan Toçoğlu, ''Dönüşüm çalışması başlatacağımızı açıkladığımız Tarihi Alicanlar Konağı için 27 Nisan Perşembe günü ihaleye çıkıyoruz. Hayırlı olsun'' dedi.

Anıtlar Kurulu'ndan projeye onay verilmesiyle birlikte ihale hazırlıklarını başlattıklarını ifade eden Başkan Toçoğlu, tarihi konak için 27 Nisan Perşembe günü ihaleye çıkarak çalışmaların başlatılacağını belirtti.

Tarihi Konak ihaleye çıkıyor

Başkan Toçoğlu, ''Eski Reji Sokağı'nda bulunan Tarihi Alicanlar Konağı'nı aslına uygun olarak restore edeceğimizi daha önce açıklamıştık. Bilindiği üzere bu süreçte mülk sahiplerimizle gerekli protokolleri imzaladık.

Ardından Anıtlar Kurulu'na yaptığımız proje başvurusu da onaylanmıştı. İnşallah 27 Nisan Perşembe günü ihaleye çıkarak, çalışmalarımızı başlatacağız. Şehrimize hayırlı olsun'' diye konuştu.

Kültürel ve sanatsal faaliyetler

Restorasyon çalışmasıyla birlikte Tarihi Alicanlar Konağı'nın çok daha güzel bir görünüme kavuşacağını ifade eden Başkan Toçoğlu, ''Her zaman ifade ediyoruz; tarihi yapılar şehrimizin değerleridir. Daha önce büyük beğeni kazanan dönüşüm projelerini şehrimize kazandırmıştık.

Ofis Sanat Merkezi, Sakarya Sanat Galerisi, Faik Baysal Kütüphanesi, Tarihi Sabit Efendi Konağı gibi yapıları yeni görünümlerine kavuşturduk.

Tarihi Alicanlar Konağı'nı da aslına uygun restore ederek kültürel ve sanatsal faaliyetlerin yürütüleceği bir mekan haline getireceğiz'' ifadelerini kullandı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2769288/tarihi-alicanlar-konagi-ihaleye-cikiyor